Komil&Friends czy Team ESCA Gaming – kto otworzy Ultraligę na szczycie tabeli?

Komil&Friends czy Team ESCA Gaming – kto otworzy Ultraligę na szczycie tabeli?

09.06.2021, 11:20:58

Inauguracja szóstego sezonu Ultraligi zakończyła się jednostronną powtórką wielkiego finału poprzedniej edycji. Czas na środowe mecze i kolejne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowych rozgrywkach League of Legends nad Wisłą.

Jak to mówią – pierwsze koty za płoty. Zaszczyt otwarcia kolejnego sezonu Ultraligi przypadł reprezentantom devils.one oraz debiutującej w zmaganiach organizacji PDW. Bez wielkich wątpliwości to spadkobiercy 7more7 Pompa Teamu grali w spotkaniu tym faworytów. I choć oddali rywalom pierwszą krew, szybko udowodnili, że nie bez powodu mówi się o nich jak o czarnych koniach trwających właśnie rozgrywek.

Zmiany kadrowe sprawdziły się w przypadku formacji Komil&Friends. Organizacja, która w piątym sezonie wygrała łącznie dwie mapy, już pierwszego dnia zbliżyła się do wyrównania rekordu. Podopieczni popularnego rapera, szachisty czy pokerzysty rzucili niełatwe wyzwanie graczom Gentlemen’s Gaming. A Damian “defles” Filipow świetnie wykorzystał swoją Tristanę, siejąc postrach na Summoner’s Rift. Zagrał tym samym na nosie nie tylko rywalom, ale wszystkim ekspertom, którzy zwątpili w KnF.

Z punktem na koncie skończyli ponadto gracze Teamu ESCA Gaming. – Nowy sezon, nowa szansa, nowe stoły – mówili komentatorzy o możliwościach TEG w szóstej odsłonie Ultraligi. I cóż, choć mało kto obstawiał ich zwycięstwo w meczu z Illuminar Gaming, przedłużająca się do walki o Starszego Smoka rozgrywka wpadła ostatecznie na konto Kameleonów. I to w stylu, po którym na koniec dnia Dawid „Dawidsonek” Trojanowski musiał wyciągnąć gaśnicę. Od nadrabiania strat iHG rozpocznie więc bieg po awans do play-offów.

Wisienka na torcie, którą miała okazać się powtórka ostatnich finałów Ultraligi w istocie przekształciła się w grę do jednej bramki. AGO ROUGE nie stworzyło wątpliwości, kto w konfrontacji z K1CK może nazwać się lepszą drużyną. Łotrzyki oficjalnie rozpoczęły więc rajd o ponowne zgarnięcie miana dominatorów sezonu zasadniczego.

Wyniki pierwszego dnia Ultraligi:

  • devils.one 0:1 PDW
  • Gentlemen’s Gaming 0:1 Komil&Friends
  • Team ESCA Gaming 1:0 Illuminar Gaming
  • AGO ROGUE 1:0 K1CK

Dziś znów rozgrywki rozpoczną Diabły, które jednak staną prawdopodobnie przed najtrudniejszym wyzwaniem w sezonie – meczem z AGO ROGUE. K1CK zmierzy się z Gentlemen’s Gaming, więc przynajmniej jedna z powyższych sekcji zakończy tydzień ze zwycięstwem na koncie. Komil&Friends. Rewelacje inauguracyjnego dnia, a więc KnF i TEG staną do bezpośredniej walki, a dzień zwieńczy pojedynek niejako symboliczny. Oto bowiem Illuminar Gaming rzuci rękawicę PDW, przypominając w pewien sposób o ich kultowych walkach z Pompą. 

Harmonogram drugiego dnia Ultraligi:

  • 17:30 – devils.one vs. AGO ROGUE
  • 18:30 – K1CK vs. Gentlemen’s Gaming
  • 19:30 – Komil&Friends vs. Team ESCA Gaming
  • 20:30 – PDW vs. Illuminar Gaming

Komil: Trudno nie jarać się esportem, jeśli traktujesz życie jak grę

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze pojedynki skomentują Dawid “Azonh” Letachowicz, Michał “Myha” Francuz i Michał “Avahir” Kudliński.

Fot. Polsat Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze