Ultraliga nie robi lipy i wraca na salony. Zobaczcie film zapowiadający szósty sezon

Ultraliga nie robi lipy i wraca na salony. Zobaczcie film zapowiadający szósty sezon

26.05.2021, 16:26:53

Organizatorzy Ultraligi zdradzili datę startu szóstego sezonu rozgrywek. Łukasz “puki style” Zygmunciak i Mikołaj “Silv4n” Sinacki zapewniają – mistrzostwa Polski rozpoczną się 8 czerwca. 

Piąty sezon Ultraligi zakończył się zwycięstwem AGO ROGUE nad K1CK. Do warszawskiego Gniazda trafił tym samym drugi, a jeśli liczyć również sukces Rogue Esports Club – trzeci puchar mistrzowski. I choć biało-czerwona reprezentacja na European Masters nie zawojowała międzynarodowej konkurencji, karawana musi jechać dalej.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią organizatorów start szóstego sezonu Ultraligi zaplanowany jest na wtorek 8 czerwca. Tradycyjnie spotykać będziemy się więc we wtorki i środy o godzinie 18:00 na kanałach Polsat Games w Internecie oraz telewizji.

Zgodnie z zapowiedziami lista uczestników rozgrywek znacząco się nie zmieniła. W piątym sezonie nie śledziliśmy bowiem ligowych spadków oraz awansów. Wobec tego w gronie rywalizujących zespołów wciąż widzimy mistrzów z AGO ROGUE i srebrnych medalistów spod szyldu K1CK. Nie zabraknie też Illuminar Gaming, devils.one, Gentlemen’s Gaming, Teamu ESCA Gaming i Komil&Friends. Miejsce 7more7 Pompa Teamu zajęło z kolei PDW.

Sezon wiosenny dla Ultraligii okazał się czasem przebudowy. Żadna z trzech polskich drużyn nie była w stanie opuścić fazy grupowej EU Masters, a Polscy zawodnicy z LEC otarli się o tytuł mistrzowski oraz wyjazd na Islandię. mówi Tomasz Filipiuk, ekspert i komentator w Polsat Games. 

Historia jednak lubi zataczać koło, a to właśnie zmagania w ramach sezonu letniego obfitowały w największe sukcesy reprezentantów Polski. Do Ultraligi wraca kilka znanych twarzy, ale nie zabraknie też młodych wilków gotowych do walki. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia, a widzom jak zawsze najlepszego polskiego League of Legends. Widzimy się!  – kontynuuje.

Letni split to także dodatkowe emocje dla fanów organizacji z niższych części tabeli. Z uwagi na turniej promocyjny pozycja dwóch drużyn z najmniejszą ilością punktów za oba tegoroczne sezony będzie zagrożona. Trafią one do barażów wraz z dwoma najbardziej wyróżniającymi się drużynami z drugiej dywizji Ultraligi.

Fot. Ultraliga / Paweł Bastrzyk

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze