Tytuł i awans do EPL to za mało. Zmiany w x-kom AGO

Tytuł i awans do EPL to za mało. Zmiany w x-kom AGO

23.09.2020, 13:00:17

Wygranie ESL Mistrzostw Polski, awans do ESL Pro League i nie najgorszy występ to za mało dla x-kom AGO, które postanowiło dokonać zmian w składzie i przesunąć na ławkę rezerwowych prowadzącego Oskara „oskarisha” Stenborowskiego. Dodatkowo o przerwę poprosił Milosz „mhL” Knasiak, który musi skupić się na edukacji. Organizacja wprowadziła już do zespołu dwóch innych zawodników.

Chciałoby się powiedzieć: poszukiwań ciąg dalszy. Po dołączeniu oskarisha do drużyny, AGO odnosiło kilka mniejszych i większych sukcesów. Zdobyło tytuł ESL Mistrza Polski, który wcześniej należał do Illuminar Gaming. Awansowało też do ESL Pro League, w której co prawda zajęło siódme miejsce w grupie, ale w kilku meczach pokazało się z naprawdę niezłej strony. Pokonało Heroic oraz G2 Esports, ale urwało też mapy ENCE i GODSENT. Widocznie tym razem właściciele i sztab szkoleniowy organizacji nie mają tyle cierpliwości i chcą nieco szybciej wejść na wyższy poziom.

Na papierze nasz skład wyglądał obiecująco. Mocno wierzyliśmy, że wskoczymy na wyższy poziom. Widząc zaangażowanie Oskara i ilość pracy jaką wkłada w przygotowanie byłem dobrej myśli. Nie wszystko, co dobrze wyglądało podczas treningów, przekładało się na mecze oficjalne. Dlatego zdecydowaliśmy, że wraz z kończącym się kontraktem Oskara, będziemy poszukiwali innych optymalnych rozwiązań. Pomimo gry w ESL Pro League, nasz cel nie został jeszcze osiągnięty – mówi Mikołaj “Minirox” Michałków, trener dywizji CS:GO.

Tym samym oskarish może już szukać nowego domu, zaś jego rolę na ten moment przejmie Damian „Furlan” Kisłowski. Ponownie będzie on prowadził grę swojej formacji, a do dyspozycji będzie miał dwóch innych zawodników. W miejsce Stenborowskiego do składu powrócił Eryk „leman” Kocęba, który ostatnie miesiące spędził w drugiej drużynie AGO NEST. To jednak nie jedyna zmiana, która dotknęła zespół. Druga roszada wynika jednak z innego powodu.

Milosz „mhL” Knasiak, który z uwagi na naukę w klasie maturalnej i potrzebę nadrobienia zaległości, musi skupić się na edukacji. Nie będzie miał więc czasu, żeby w pełni poświęcić się treningom. Z tego powodu na ten moment usiądzie na ławce na miesiąc, ale okres ten może się wydłużyć.

Od samego początku informowaliśmy, że jako organizacja nie będziemy stać na drodze zawodnikom, którzy kontynuują naukę. Odbyłem z Miłoszem wiele rozmów na temat możliwości pogodzenia szkoły z treningami i meczami. Podczas jednej z nich poinformowałem go o możliwości zawieszenia jego aktywnego udziału w życiu drużyny na czas nadrobienia zaległości w szkole. Musimy pamiętać, że mhL jest w klasie maturalnej i w nadchodzącym roku będzie podchodzić do egzaminu dojrzałości – jeżeli on sam czuje, że na tym etapie nie jest w stanie tego pogodzić z grą, my jako organizacja przyjmujemy to do wiadomości i wspieramy go w tej decyzji. Z kolei Oskarowi chciałbym podziękować za wspólny czas, za wspólne zwycięstwa jak i porażki. Nie często spotyka się zawodnika z taką etyką pracy – tłumaczy Maciej Opielski, wiceprezes organizacji.

Kto w takim razie uzupełni x-kom AGO? Nie będzie to sprawdzony na wielkich turniejach zawodnik. Zespól postawił na członka NEST – Brajana „DGL-a” Lemecha, który niebawem będzie miał okazję na zgranie się z nowymi kolegami. Podopieczni miniroxa już 3 października odbędą tygodniowy bootcamp, który  ma być początkiem czegoś większego niż mistrzostwo kraju i gra w najważniejszej lidze świata.

Bo o to w tych zmianach chodzi, prawda?

Fot. x-kom AGO / Łukasz Bartyzel

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze