Twitch reaguje – VALORANT już nie za powtórkę streama
Newsy
VALORANT

Twitch reaguje – VALORANT już nie za powtórkę streama

29.04.2020, 17:52:20

Pechowcy, którzy wciąż nie otrzymali dostępu do zamkniętej bety VALORANT, mogą w końcu dać odpocząć swoim komputerom. Sygnały dyskusji o słuszności dropów za transmitowanie powtórek dotarły do siedziby Twitcha, a w tej podjęto niezbędne kroki.

Zapalnikiem całego pożaru dyskusji, które w ostatnich tygodniach zalały wszystkie portale społecznościowe, były te nieszczęsne powtórki. Jak to często bywa, zaczęło się od jednego gościa. Trend podchwyciło kilku kolejnych, a zaraz potem cała reszta, bo w końcu skoro jest taka opcja, to dlaczego nie skorzystać? Efekt domino trwał bez końca. 

I nie ma co szukać tu winnych, bo tych nie ma po żadnej ze stron. Streamerzy nie łamali żadnego regulaminu, ba, często nawet puszczali powtórki wyłącznie dla swojej widowni, nie generując przy tym żadnych zysków. Lament jednak trwał, a jego wierni wyznawcy mieli konkretne argumenty na poparcie swojej tezy, więc nieunikniona była reakcja z wyższego instytutu.

– Słyszeliśmy o obawach dotyczących twórców, którzy bezustannie transmitują VOD, oznaczając je jako transmisje na żywo, aby móc generować dropy dla oglądających. Ta sytuacja szkodzi naszemu systemowi dropów i narusza jego uczciwość, dlatego zaktualizowaliśmy wytyczne dla społeczności, by ustalić, że każda próba oszukania systemu nagród Twitcha jest zabroniona – wyjaśniono w mediach społecznościowych Twitcha.

Reakcja potrzebna, jednak czy trochę nie za późna? W końcu większość osób, która chciała otrzymać dostęp do bety, ma go już od dawna, lub równie dawno się poddała. Niemniej jedno możemy stwierdzić na pewno – to koniec z powtórkami, przynajmniej z tymi, które nękały nas przez niemal cały kwiecień. Bo chyba nikt nie będzie kontynuował swojej polityki, aby udowodnić, że nie transmitował powtórek ze względu na dropy, prawda?

Każdy, kto spróbuje obejść nowy regulamin, spotka się z odpowiednią karą. Wszystkie wytyczne dla transmitujących znajdziecie na oficjalnej stronie Twitcha.

Teraz, aby otrzymać dostęp do bety VALORANT, należy szukać streamów oznaczonych jako “NA ŻYWO”. Przy odrobinie szczęścia i całej garści wytrwałości otrzymacie szansę, aby zabawić się w przedpremierową wersję nowej produkcji od Riot Games. Produkcji, która cały czas idzie do przodu i co rusz otrzymuje szerokie aktualizacje.

Fot. Riot Games / VALORANT