Turniej CS:GO na Stadionie Śląskim? Czas na walkę o V4 i 40 tysięcy złotych

Turniej CS:GO na Stadionie Śląskim? Czas na walkę o V4 i 40 tysięcy złotych

09.09.2021, 12:17:26

Który zespół reprezentować będzie Polskę podczas V4 Future Sports Festival w Budapeszcie? Zadecyduje o tym turniej organizowany przez Narodową Drużynę Esportu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

System kwalifikacyjny na V4 Future Sports Festival trwa w najlepsze. Jak się jednak okazało – Polacy otrzymają możliwość udziału w międzynarodowych zawodach nie tylko na mocy zaproszenia od organizatorów czy ogólnoeuropejskiego turnieju. Biało-czerwoni dostali bowiem gwarancję dedykowanego miejsca w rozgrywkach. To przypadnie zwycięzcom turnieju, nad którym pieczę sprawuje Narodowa Drużyna Esportu.

To właśnie NDE – projekt zainicjowany w 2019 roku i koordynowany przez Esports Associacion – wywalczyło gwarantowane miejsce dla polskiej formacji podczas V4 Future Sports Festival. Zaproszenie nie zostanie jednak wręczone bezpodstawnie. O tym, kto poleci do Budapesztu, zadecyduje PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu. Zawody odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 8 października przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości. 

Udział w LAN-owych zmaganiach wezmą cztery nieznane jeszcze drużyny. Te zostaną wytypowane przez przedstawicieli Narodowej Drużyny Esportu. Zespoły oprócz awansu na V4 Future Sports Festival powalczą o pulę nagród o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie – mówi Mateusz Pirecki, wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. 

Puchar NDE to nie tylko okazja do takiego turnieju, ale też i bilet na kolejne zawody, tym razem międzynarodowe. Jeszcze większą dumę czujemy z faktu, że o Puchar NDE zawodnicy powalczą na legendarnym Stadionie Śląskim, który po raz pierwszy będzie organizatorem wydarzenia esportowego. Być może na naszych oczach pisze się nowa historia obiektu, a Puchar NDE na stałe zagości do terminarza imprez esportowych – kontynuuje.

V4 Future Sports Festival powraca. To szansa dla polskich drużyn CS:GO!

Nie znamy jeszcze żadnej formacji, która weźmie udział w V4 Future Sports Festival. Blisko awansu jest jednak Wisła All in! Games Kraków, która wywalczyła miejsce w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym. Ten wystartuje już 15 września i potrwa do 21 października. 

Oprócz czterech laureatów International Cupa i zwycięzców PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu na Węgrzech zobaczymy pięć sekcji zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów – w tym jedną węgierską, mistrzów Majstrovstvá SR 2021, a także zwycięzców 1. COOL League Season 10.

Międzynarodowe zawody LAN-owe odbywać się będą od 14 do 21 listopada w Budapeszcie. Dwanaście formacji powalczy nie tylko o prestiżowy tytuł mistrzowski, ale nagrody z puli o łącznej wartości 300 tysięcy euro. 

W przeszłości Polskę na V4 reprezentowali już gracze Virtus.pro (2018 i 2019), adwokacika (2019) i x-kom teamu (2018). Z uwagi na globalną pandemię koronawirusa edycja w 2020 roku została odwołana.

fot. Piotr Kucza / 400mm.pl
Tagi:
Narodowa Drużyna Esportu V4 Future Festival Wisła All in! Games Kraków
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze