TT willhaben powalczy o Prime League z bootcampu w Warszawie

TT willhaben powalczy o Prime League z bootcampu w Warszawie

28.10.2021, 16:26:46

Austriacka organizacja TT willhaben to kolejna esportowa marka, która wybrała Kinguin Esports Performance Center w Warszawie jako miejsce przygotowań i rozgrywania turnieju promocyjnego do Prime League Pro Division – najważniejszej ligi League of Legends w krajach niemieckojęzycznych.

Organizacja założona w 2016 roku jako projekt League of Legends w Austrii to dziś duży zespół, rywalizujący także w Rocket League, CS:GO oraz Dota 2. Do Kinguin Esports Performance Center przyjadą członkowie drużyny League of Legends, wśród których nie brakuje polskich nazwisk. W barwach formacji występują m.in. Adrian „Adrian” Jackowski i Jakub „Highway” Baranowski, a pieczę nad nimi z pozycji szkoleniowców trzymają Tomasz „Vil” Bilko oraz Jakub „Kiuske” Wojciechowski.

Z warszawskiego centrum treningowego TT willhaben rozgrywać będzie turniej promocyjny, którego stawką jest awans do Prime League Pro Division – najważniejszej ligi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W Kinguin Esports Performance Center zespół spędzi dwa tygodnie – od 30 października do 13 listopada, a na miejscu pojawią się nie tylko gracze, ale również sztab szkoleniowy.

Jesteśmy drużyną esportową z Austrii, ale szybko zauważyliśmy, że polscy gracze i sztaby szkoleniowe mają odpowiednie nastawienie, potrzebne do rywalizacji w grach komputerowych, zwłaszcza w League of Legends. Ten rozwój widać także w European Masters 2021, gdzie Polacy byli najliczniejszą grupą wśród zawodników i sztabów – mówi Franz Vosicky, General Manager z TT willhaben. – W naszych oczach nie jest to przypadek, a na profesjonalizm polskiej sceny esportowej ma wpływ również doskonała infrastruktura. Kinguin Esports Performance Center to świetny przykład, który pokazuje ogromne zaangażowanie na rzecz profesjonalnych graczy. Jednym z argumentów stojących za naszym przyjazdem do tego miejsca było też to, że czterech członków naszego zespołu mieszka w Polsce – kontynuuje.

W planach pobytu w Kinguin Esports Performance Center, zespół będzie trenował, rozgrywał mecze w turnieju promocyjnym, a także brał udział w warsztatach, zajęciach integracyjnych oraz sportowych. – Warszawa i EPC oferują wszystko, co jest potrzebne do zaplanowania takich działań” – dodaje Franz Vosicky.

Fot. Fabian Stoffers | Level Up

Tagi:
TT willhaben
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze