TSM stawia na kobiety. Damska drużyna Valorant w szeregach organizacji

18.03.2021, 10:18:47

TSM rozszerza swoje wpływy na scenie Valorant. Choć amerykańska organizacja posiadała już skład rywalizujący w tytuł ze stajni Riot Games, włodarze postanowili poszerzyć szeregi o kobiecy zespół.

Formację tworzą trzy Kanadyjki oraz dwie zawodniczki z USA. Najbardziej doświadczoną reprezentantką TSM jest bez wątpienia Catherine „Cath” Leroux. To ona w przeszłości rywalizowała na najwyższym poziomie kobiecej sceny Counter-Strike: Global Offensive. W jej szafie znaleźlibyśmy prawdopodobnie trykoty Teamu Dignitas czy CLG Red.

Na koniec trzydziestojednolatki widzimy mistrzostwa Electronic Sports World Cup, GIRLGAMER Esports Festival, Intel Challenge Katowice, a także medale DreamHacków czy World Electronic Sports Games. To bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek na scenie CS:GO, która jednak myszkę na kołek odwiesiła w 2019 roku. Teraz powraca, by karierę wznowić na scenie Valorant.

Nie mogłam  się doczekać dołączenia do organizacji o tak ugruntowanej pozycji i przeniesienia mojego doświadczenia z CS:GO na scenę Valorantapowiedziała Cath. – Moje dążenie do rywalizacji nigdy nie zgasło. Nie mogę się doczekać wznowienia rywalizacji pod szyldem TSM – dodała.

Ten zespół reprezentuje podstawowe wartości TSM. Chcieliśmy, aby najlepsi gracze zbudowali naszą pozycję na scenie VALORANT-a i znaleźliśmy ich. Cath jest liderem-weteranem, który od 2017 roku wykazuje wyraźną dominację w różnych meczach. Athxna wykazuje prawdziwą zręczność jako IGL, a dzięki surowym umiejętnościom, które posiadają LunarKats, mle i Zoe, widzę w drużynie ogromny potencjał – ogłosił Andy „Reginald” Dinh, założyciel i dyrektor generalny TSM

Skład kobiecej sekcji TSM:

  • Catherine „Cath” Leroux
  • Katherine „LunarKats” So
  • Emily „mle” Peters
  • Zoe „Zoe” Servais
  • Mirna „Athxna” Noureldin

Ruch TSM został skomentowany również przez partnerów organizacji, którzy głośno i wyraźnie popierają wspieranie żeńskiej sceny. Słowa uznania wyrazili przedstawiciele Lenovo, Logitech G, a także Cadillac Media.

Pierwszy mecz zespołu odbędzie się 19 marca w ramach otwartych kwalifikacji do VCT Game Changers Series I.

Fot. Fredrik Nilsson / DreamHack
Tagi:
Cath TSM
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze