Wybitny trzynastolatek na pokładzie Natus Vincere

27.07.2021, 13:09:06

Natus Vincere ogłosiło nietypowy transfer. Do składu NAVI Academy, a więc klubowej szkółki, wciągnięto… kolejnego trzynastolatka. Poznajcie tajemniczego Adama „froz1ka⁠” Nagornego.

W wieku 13 lat osiągnął 3000 ELO na platformie FACEIT i rozegrał ponad 2600 meczów, wygrywając 53% z nich. Został także bohaterem zapierającego dech w piersiach ace’a, którego podczas jednej z transmisji uwiecznił Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen. A było to dziewięć miesięcy temu, gdy froz1k miał jeszcze dwanaście lat.

Kim jest ten dzieciak?! Możesz podpisać mój profil? – zachwycał się Duńczyk, gdy po krótkiej dyskusji na temat brzmienia głosu młodego zawodnika ten uratował jego drużynie rundę. Klip obejrzano do tej pory ponad 160 tysięcy razy, co w październiku 2020 roku uczyniło z niego najbardziej popularny materiał Twitcha w sekcji CS:GO. Mimo to mało kto zdawał sobie zapewne sprawę z tego, że popularność jednej akcji stanie się esportowym fundamentem młodego zawodnika.

Pod okiem Amirana “amiego” Rekhviashviliego Nagorny ma konsekwentnie rozwijać swój potencjał, aby w przyszłości stać się znaczącym wzmocnieniem dla NAVI Junior czy – kto wie – głównego składu Natus Vincere. 

Zawsze podziwiałem grę NAVI i bardzo się cieszę, że pozwolili mi się pokazać szerszej publice. Doświadczenie, które zdobędę dzięki akademii, będzie kluczem do wejścia na wyższy poziomu gry. Zrobię, co w mojej mocy, aby odpowiednio się rozwinąć przyznał froz1k w oficjalnym oświadczeniu.

Aktualnie nie wiemy, kiedy oficjalnie zobaczymy trzynastolatka w akcji. Początkowo najmłodsi adepci NAVI dokształcać będą się bowiem w projekcie NAVI Academy, który ma napędzać wielopoziomową strukturę ukraińskiej organizacji.

Kiedy osiągną pewien wiek, będziemy już wiedzieć, jak wykorzystać zawodnika: gdzie go umieścić, z jakimi problemami sobie radzić i nad czym pracować. Tak, jak w przypadku B1Ta – powiedział o strukturze oddolnej, którą NAVI buduje za pomocą swojego systemu młodzieżowego trener NAVI Junior, ami.

W lutym w NAVI Academy pojawił się inny młody zawodnik. Dmytro „⁠Dem0N⁠” Myroshnychenko – również w wieku 13 latu – został pierwszym młodzikiem w czwartym składzie organizacji.

NAVI Junior:

  • Ilya „⁠m0NESY⁠” Osipov
  • Eugene „⁠Aunkere⁠” Karyat
  • Rodion „⁠fear⁠” Smyk
  • Sergey „⁠pogor3lov⁠” Pogoryelov
  • Daniil „⁠Synyx⁠” Mazur

NAVI Youth:

  • Daniil „⁠headtr1ck⁠” Valitov
  • Vlad „⁠latt1kk⁠” Vydrin

NAVI Academy:

  • Dmytro „⁠Dem0N⁠” Myroshnychenko
  • Adam „⁠froz1k⁠” Nagorny

NAVI Junior – najwyższy poziom szkółki – aktualnie rywalizuje w rozgrywkach WePlay Academy League, w których regularnie pojedynkują się szkółki największych organizacji esportowych na świecie. Zespół aktualnie znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, ustępując miejsca wyłącznie BIG Academy, Fnatic Rising i mouz NXT – a więc formacji Kamila “siuhego” Szkaradka oraz Huberta “szejna” Światego.

Fot. EPICENTER
Tagi:
froz1k Natus Vincere NAVI Academy NAVI Junior
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze