Trzynaste miejsce nie dla Polaków. Anonymo upada po raz trzeci

Trzynaste miejsce nie dla Polaków. Anonymo upada po raz trzeci

18.09.2021, 10:49:16

Anonymo Esports upadło po raz kolejny. Polska drużyna nie wykorzystała nadarzającej się szansy i wypadła z biegu o dodatkowy bilet na Intel Extreme Masters Fall. Biało-czerwoni uznali wyższość najniżej notowanej formacji na liście uczestników.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że do zawodników Anonymo Esports uśmiechnęło się szczęście. Po bolesnych porażkach ze SKADE oraz MAD Lions Polacy mieli definitywnie zakończyć przygodę z kwalifikacjami do IEM Fall. Organizatorzy niespodziewanie uruchomili jednak drabinkę ostatniej szansy, w której najmniej skuteczne formacje zmagań miały walczyć o trzynaste miejsce.

Zwycięzca nietypowego drzewka trafi na listę rezerwowych i w razie wykluczenia jednej formacji z głównego wydarzenia, automatycznie zastąpi ją na liście uczestników. Cóż, dziś wiemy już, że nie będzie to Anonymo Esports. Polacy dołożyli do kolekcji kolejną porażkę. Tym razem w rolę ich kata wcieliło się OPPA Gaming – duńska sekcja notowana dziś na 108. miejscu w światowym rankingu i bezsprzecznie najmniej doświadczona ekipa w stawce.

Żadnym pocieszeniem nie powinien być fakt, że biało-czerwoni zwycięstwa nie oddali bez walki. Inferno zgarnęli przecież bez większych problemów, a na Nuke’u i Vertigo skapitulowali dopiero po dogrywkach. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Mecze tego formatu powinny zwyczajnie trafiać na konto drużyny, która ma przecież ambicje bycia najlepszą formacją w kraju. 

Niespodziewany zwrot akcji. Anonymo wciąż może zagrać na IEM Fall!

Anonymo Esports 1:2 OPPA Gaming – Inferno 16:8; Nuke 17:19; Vertigo 16:19

Porażka z OPPA Gaming przypieczętowała więc dla Anonymo koniec w fatalnych w skutkach kwalifikacjach. Polacy nie tylko stracili szansę awansu na Intel Extreme Masters Fall, ale również oficjalnie oficjalnie zakończyli starania się o sztokholmskiego Majora.

O trzynaste miejsce w kwalifikacjach powalczą dziś gracze OPPA Gaming i turecka drużyna marzeń z Eternal Fire.

Fot. SkillFactor / Patrycja Gawryszewska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze