Trzy mecze, trzy zwycięstwa – świetny start Nishy na The International
Dota 2
Newsy

Trzy mecze, trzy zwycięstwa – świetny start Nishy na The International

15.08.2019, 16:29:00

Michał „Nisha” Jankowski nie mógł wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia The International 2019. Team Secret, czyli zespół Polaka, wygrał dziś wszystkie spotkania. Pokonał kolejno Alliance, Newbee oraz Team Liquid, dzięki czemu plasuje się na najwyższym miejscu w swojej grupie.

Do TI przystąpiło 18 formacji, które podzielono na dwie grupy. Na tym etapie mecze rozgrywane są w systemie BO2, gdzie za zwycięstwo otrzymuje się dwa punkty, a za remis tylko jeden. Pierwszego dnia świetnie poradziło sobie Secret, które trafiło do zbioru z wieloma utytułowanymi oponentami. Sukcesy tych drużyn potwierdzić może chociażby to, że każdy z dzisiejszych przeciwników Polaka ma na koncie triumf podczas The International. Co prawda w składach można dostrzec różne zmiany, ale to nie ujmuje Nishy i jego kompanom.

Team Secret jako jedyny wygrał wszystkie swoje pojedynki w grupie A, a przecież trzy starcia rozgrywało także PSG.LGD, TNC Predator, Keen Gaming, Liquid, Aliance czy Chaos. To na pewno dobry prognostyk przed najważniejszymi meczami turnieju, ale zanim do nich dojdzie, zespół Nishy czeka jeszcze pięć spotkań w fazie grupowej. Jutro o godzinie 5:30 zmierzy się z Keen Gaming, w sobotę z TNC, Mineski i PSG.LGD, zaś w niedzielę z Chaos.

Trudno sobie wyobrazić, by Secret nie uplasowało się w najlepszej czwórce swojego zbioru, co zapewniłoby bezpośredni awans do górnej drabinki tzw. Main Eventu. Trzeba się raczej zastanowić czy skład Polaka uplasuje się na najwyższej lokacie, która pozwala na wybranie pierwszego rywala w kolejnym etapie The International.

W drugiej grupie najbliższej osiągnięcia tego celu jest z kolei Vici Gaming, które po dwóch meczach ma cztery punkty. Pokonało Fnatic oraz Royal Never Give Up. Na drużynę tę czekają jednak jeszcze tacy rywale jak Virtus.pro czy OG, więc wszystko może się zmienić.

Faza grupwoa TI potrwa do 18 sierpnia, zaś główny punkt programu, czyli Main Event rozpocznie się 20 sierpnia. Tam wszystko już będzie się toczyć w drabince podwójnej eliminacji, a na najlepszych czekają gigantyczne nagrody. Na ten moment w puli jest już ponad 33 miliony dolarów, co oznacza, że zwycięzcy zgarną… ponad 15 milionów dolarów!

Fot. Team Kinguin