Trzy przystanki DreamHack Open przeniesione do Internetu
Biznes
CS:GO
Newsy

Trzy przystanki DreamHack Open przeniesione do Internetu

01.05.2020, 20:46:39

Formalności stało się zadość. DreamHack przeniósł nadchodzące przystanki z cyklu Open do Internetu. Światowy kryzys związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 nie powoli rozegrać zawodów na LAN-ie.

Trzy zaplanowane na rok 2020 turnieje międzynarodowe spod szyldu DreamHacka Open rozegrane zostaną w sieci. Mowa o zawodach mających w pierwotnym założeniu odbyć się w Walencji, Montrealu, a także Hyderabad. Zmagania przybiorą teraz nazwę DreamHack Open Summer. Nadal oferować będą uczestnikom nagrody z puli 100 tysięcy dolarów.

  • DreamHack Open Valencia – Przeniesiony do formatu online i przekształcony w regionalny turniej europejski z dodatkowym dniem meczów. Turniej odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2020 r.
  • DreamHack Open Montreal – Przeniesiony do formatu online i przekształcony w regionalny turniej północnoamerykański z dodatkowym dniem meczów. Daty tego turnieju są finalizowane z zamiarem organizacji go w podobnym czasie, co regionalny turniej europejski.
  • DreamHack Open Hyderabad – Przeniesiony do formatu online i podzielony na dwa regionalne turnieje dla Azji i Oceanii, z dodatkowym dniem meczów. Pula nagród w wysokości 100 000 $ zostanie podzielona między dwa regiony. Daty tego turnieju są finalizowane, z zamiarem zorganizowania go w pobliżu regionalnego europejskiego turnieju zastępującego DreamHack Open Valencia.

Zmiany nie dotyczą wyłącznie zawodów w Counter-Strike: Global Offnesive. Do Internetu przeniesiono także wszystkie przystanki DreamHacka Starcraf 2 Masters i DreamHacka Warcraft 3 Open.

Jesteśmy zaangażowani w zapewnianie naszym fanom wspaniałych wrażeń, nawet jeśli na razie musi to być w innym formacie – powiedział dyrektor generalny DreamHacka,  Michael Van Driel. – Chcieliśmy kontynuować rozgrywki i zapewnić graczom esportowym wspaniałe możliwości rozwoju, jednocześnie pozwalając widzom czerpać przyjemność z oglądania rozgrywek – kontynuował.

Wciąż nie podjęto decyzji o przystankach w Rotterdamie (16–18 października), Madrycie (11–13 grudnia) oraz turnieju Winter w Jönköping (27–29 listopada). Organizatorzy mają nadzieję na to, że zawody rozegrają się w formacie LAN-owym, aczkolwiek wszystko zdeterminuje rozwój światowego kryzysu zdrowotnego.

Fot. DreamHack / Stephanie ”Vexanie” Lindgren

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze