Trzech Polaków + dwóch Holendrów = Valhalla

30.11.2020, 17:00:15

Spółka Oskara “oskarisha” Stenborowskiego chce kontynuować karierę w międzynarodowym składzie. Polski tercet znany z reprezentowania niegdyś Illuminar Gaming zaprosił bowiem do współpracy duet Holendrów. Tak powstała Valhalla. 

Nie skończy się na zwycięskim ESEA Cash Cup – Europe: Autumn 2020. Po tym, jak formacja złożona z trzech Polaków i dwóch Holendrów zgarnęła 3 tysiące dolarów, zawodnicy ogłosili chęć dłuższej współpracy. Do Oskara “oskarisha” Stenborowskiego, Daniela “STOMPA” Płomińskiego i Michała “mono” Gabszewicza dołączyli oficjalnie Dion „FASHR” Derksen oraz Thijs „rilax” Izaks.

Holendrzy mają na koncie tytuły mistrzów Holandii, a także całego regionu Beneluksu. To oni stawali na najwyższym podium lokalnych rozgrywek organizowanych przez ESL. W tym czasie reprezentowali czołowe organizacje z regionu – LowLandLions czy Defusekids. Jak znaleźli się jednak w zespole z trzema Polakami?

Szukaliśmy wielu rozwiązań w Polsce. Testowaliśmy sporą liczbę zawodników, ale z żadnym nie poczuliśmy odpowiedniej więzi. Brakowało pierwiastka spajającego zbiór graczy w drużynę. Od początku wiedzieliśmy jednak, jakich gości potrzebujemy. Po solidnym researchu na europejskim rynku postanowiłem napisać do FASHR. Ten polecił z kolei rilaxa, z którym gra już ponad dwa lata – tłumaczy cały proces Stenborowski.

Zaczęliśmy ze sobą trenować i dużo rozmawiać. Widzieliśmy, że role i charaktery wszystkich zawodników bardzo fajnie się w zespole zgrywają. Postanowiliśmy stworzyć coś długoterminowego. To zawodnicy niezwykle opanowani, mądrzy, potrafią grać dla dobra zespołu, dobrze się komunikują, a przede wszystkim nie uciekają od ciężkiej pracy. Mają predyspozycje do rozwoju w dużym tempie – zarówno indywidualnego, jak i drużynowego – kontynuuje oskarish.

Skład Valhalla:

  • Oskar “oskarish” Stenborowski
  • Daniel “STOMP” Płomiński
  • Michał “mono” Gabszewicz
  • Dion „FASHR” Derksen
  • Thijs „rilax” Izaks

Skład wciąż szuka organizacji. Choć rozmawiał już z przedstawicielami holenderskich organizacji, te skupiają się przede wszystkim na rozwoju w regionie Beneluksu. Do momentu znalezienia klubu sekcja będzie się legitymować nazwą “Valhalla”. W tym czasie skupiać się będzie na treningach, a także udziale w licznych turniejach kwalifikacyjnych.

Osoby zainteresowane wsparciem Valhalli zachęcamy do kontaktu z drużyną za pośrednictwem adresu: [email protected].

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol
Tagi:
FASHR mono oskarish rilax stomp Valhalla
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze