Train wypada z puli aktywnych map! Ancient zajmuje jego miejsce

Train wypada z puli aktywnych map! Ancient zajmuje jego miejsce

04.05.2021, 00:41:03

Sensacja gigantycznego kalibru. Ulubiona mapa milionów graczy – Train – wypadła z puli aktywnych map w CS:GO. Jej miejsce zajmuje Ancient, który większości graczy może wydawać się obcy. Co to oznacza w praktyce? Za jakiś czas ulubieniec wielu zniknie z esportowych rozgrywek i nie zobaczymy go w nich przez kilka miesięcy, a znając zaradność Valve, może i nawet lat.

Kibice CS:GO od dłuższego czasu domagali się kosmetycznych zmian puli aktywnych map. Wielu liczyła na powrót legendy Tuscana czy chociażby ponowne powitanie starego, ale zawsze dobrego Cache’a. Niewielu stawiało na to, co wydarzyło się raptem kilka chwil temu. Ancient to mapa, która została dodana do gry raptem kilka miesięcy temu wraz z wprowadzeniem operacji Broken Fang. Valve lubi zaskakiwać, ale takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewaliśmy. 

Kontrowersje budzi także wybór mapy, która opuściła pulę aktywnie rozgrywanych. Train należał do grona ulubionych przez wielu graczy z najwyższego poziomu. W ich wypowiedziach często mogliśmy usłyszeć, iż to Overpass czy Vertigo wymagają największej liczby poprawek lub najzwyczajniej w świecie najmniej pasują do ich gustu. Valve ma najwyraźniej swój specjalny plan na odnowę i przywrócenie chwały pociągom.

Teraz macie ostatnie chwile, aby łapać okazję i oglądać ostatnie esportowe rozgrywki na Trainie. Wszystkie turnieje należące do cyklu RMR będą bowiem rozgrywane z nim – jak mniemamy – w roli głównej. Ancient od teraz zaczyna jednak stopniowo wypychać go z esportowego CS:GO, aby za kilka miesięcy na dobre zastąpić.

Fot. Valve

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze