To może być ostatni mecz Polek na DreamHacku. Ale nie musi

17.12.2020, 11:22:10

Istnieje szansa na to, że Arcane Wave rozegra dziś mecz będący równocześnie pożegnaniem z DreamHackiem Showdown Winter. Jeśli jednak biało-czerwone ograją dzisiejsze rywalki – ich międzynarodowa przygoda będzie trwać dalej.

Ekipa Pauli “POLIN” Wasilewicz ma za sobą arcytrudną inaugurację rozgrywek. Spotkanie z faworyzowanym w rozmowach o potencjalnym triumfie XSET podkreśliło grubą kreską różnicę poziomów między polską a światową czołówką. Dziewczyny z Arcane Wave porwały się na zdobycie wyłącznie siedmiu punktów: dwóch na Nuke’u i pięciu na Trainie. Wynik to – biorąc niemały kredyt w banku eufemizmów – mało imponujący.

Nie każdy zespół na DreamHacku Showdown Winter jest jednak najlepszą formacją świata. A dzięki drabince przegranych zespół znad Wisły wciąż może się zrehabilitować. Jeśli dziewczyny przełamią dziś opór Projectu C, zagwarantują sobie obecność w czołowej czwórce zmagań – tak, jak na DreamHacku Showdown Summer. To nie byłoby już tragicznym rezultatem.

O tym, że Project C jest zespołem do pokonania, doskonale wiedzą reprezentantki Giants Gaming. To właśnie one eliminowały skandynawską sekcję z play-offów niedawnego Ambush Female Autumn Cup. Arcane Wave pokonało z kolei Giants w trakcie ostatniej edycji kobiecego DreamHacka. Logika to pokrętna, matematyka niepewna, a argument żaden – to jasne. Podobne wyliczanki pokazują jednak, że Polki nie pozostały bez szans.

Po drugiej stronie dolnego drzewka bój ostatniej szansy stoczą z kolei Rosjanki z NOFEAR5 z rosyjsko-kirgistańskim składem pride. Nieustraszone dziewczyny wczoraj ponownie musiały uznać wyższość Galaxy Racer, pokazując, że porażka w finale Ambush Female Autumn Cup nie była przypadkiem. “Duma” ze wschodu oczekiwała z kolei na rywala od momentu przejścia przez otwarte kwalifikacje.

Dzisiejsze mecze DreamHack Showdown Winter:

  • 14:00 – Arcane Wave vs. Project C – BO3
  • 17:00 – NOFEAR5 vs. pride – BO3

Zawody potrwają do 20 grudnia. W puli nagród turnieju umieszczono 30 tysięcy dolarów. Transmisję w języku angielskim znajdziecie w TYM MIEJSCU.

Fot. ESL Polska
Tagi:
Arcane Wave DreamHack Showdown Winter Project C
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze