Tłumów nie ma, ale nadzieje są spore. Polacy walczą o ECL

Tłumów nie ma, ale nadzieje są spore. Polacy walczą o ECL

19.09.2020, 13:48:10

Kwalifikacje do European Challenger League trwają w najlepsze. Przed polskimi sekcjami jeszcze dwie szanse na przedarcie się do kolejnego etapu eliminacji. Biało-czerwonych tłumów na liście uczestników jednak nie uświadczono.

Polskie zespoły zdecydowanie mają szanse na awans. Na liście uczestników kwalifikacji nie zobaczymy super zespołów. Większość z nich przegrała regionalne mistrzostwa. Jeśli devils.one wyciągnie wnioski z błędów popełnionych w meczu z nami – na pewno sobie poradzą. Mam ogromną nadzieję, że drugi polski skład podołamówił nam Bartosz „AueR” Hajma tuż po triumfie Polish Masters.

Do tej pory nadwiślańskie formacje nie zachwycają jednak formą. Osiem miejsc w zamkniętych kwalifikacjach przeszło już obok polskich nosów. Najbliżej sukcesu stanęli reprezentanci miksów GROVE STREET oraz NieWiem320. Marki, na które liczyliśmy najbardziej – devils.one i TEETRES.SLAVGENT – w pierwszych dwóch drabinkach odpadały w przedbiegach.

I choć moglibyśmy maksymalizować krajowe szanse wystawianiem licznych reprezentacji, w trzeciej z otwartych drabinek nie zobaczymy wielu przedstawicieli polskiej sceny. Chęć uczestnictwa w zawodach wyrazili wyłącznie gracze devils.one, sklejka Bonks oparta o filary TEETRES.SLAVGENT, a także międzynarodowy miks NieWiem320. Nawet w połączeniu polskich rodzynków w zagranicznym towarzystwie trudno nazwać to tłumami.

Wygląda więc na to, że rozgrywki nazywane przez wielu szansą na przyszłość nie interesują polskich zawodników nawet na tyle, by spróbować powalczyć w kwalifikacjach. A – umówmy się – trudno o rozwój sceny, jeśli gracze nie potrafią zmobilizować się do udziału w zmaganiach, które mogłyby uratować przed stagnacją drugi zespół z Polski.

Oby tym, którzy zgłosili się do walki, tym razem bardziej się poszczęściło. Wciąż wierzymy bowiem, że devils.one czy zawodnicy TEETRES.SLAVGENT nie byliby bez szans w zamkniętych kwalifikacjach. Trzecia drabinka zakończy mecze jeszcze dzisiaj. Czwarte zmagania eliminacyjne wystartują z kolei 20 września.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze