THOSE GUYS na szlaku po kolejny triumf. Rusza VALORANT Polish Invitational
Newsy
POLSKI ESPORT
VALORANT

THOSE GUYS na szlaku po kolejny triumf. Rusza VALORANT Polish Invitational

31.08.2020, 00:37:09

Wiecie jak wygląda polska scena VALORANTA? W każdym turnieju bije się X zespołów, a na koniec i tak wygrywa THOSE GUYS. I to obojętnie w jakiej konfiguracji jeśli chodzi o personalia w zespole. Ten trend spróbują przełamać reprezentanci Fordon Boars, Hajty i Entropiq, którzy staną do walki z formacją Aleksandra „zeeka” Zygmunta. Czas na VALORANT Polish Invitational. 

Zaledwie wczoraj podopieczni Dominika „Nero” Dąbrowskiego po raz kolejny udowodnili swoją dominację na rodzimym podwórku. THOSE GUYS z zeekiem na czele sięgnęło po piąty krajowy tytuł, triumfując w trzeciej edycji Dell Cup by x-kom AGO. Wcześniej Patryk „starxo” Kopczyński i spółka zgarniali również pierwsze miejsce podium podczas Valorant Challenge, Polish Esport Cup, x-kom AGO Cup 2 i Crunchips Cup.

Wszystkie wcześniejsze zwycięstwa były jednak osiągnięte wraz z nieco innym składem. Kręgosłupem zespołu od maja są co prawda wspomniani już zeek i starxo, a od kilku tygodni również Michał „RETO” Silski, ale u ich boku rywalizowali wcześniej tacy zawodnicy jak Krzysztof „stark” Lewandrowski, Jakub „Ayke” Smoczyński, Sebastian „Sk1x” Sieczkowski czy Kamil „JotKa” Dziekoński.

Tydzień temu do zespołu dołączył jednak Dominik „frz” Baran oraz Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki. Roszady kadrowe nie przeszkodziły jednak w wygraniu kolejnego turnieju, a lada moment w CV mogą się znaleźć kolejne zapisy o zgarniętych trofeach. Obsada będzie co prawda bardzo mocna, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że THOSE GUYS będą głównym faworytem VALORANT Polish Invitational.

Chrapkę na tytuł mają jednak nie byle jacy zawodnicy, bo już w meczu otwarcia THOSE GUYS spotka się z ekipą Fordon Boars. Piotr „izak” Skowyrski i Paweł „saju” Pawelczak podczas swoich rozległych testów stworzyli formację, która ma nawiązać realną rywalizację z innymi polskimi piątkami. Dodatkowym smaczkiem będzie oczywiście ponowne spotkanie RETO z jego byłym pracodawcą z czasów gry w Izako Boars.

Po drugiej stronie drabinki zagrają z kolei finaliści Crunchips Cup – Hajty, których barwy reprezentuje między innymi Dawid „xype” Lach, który opuszczał szeregi Izako Boars wspólnie ze wspomnianym wyżej RETO. Ich półfinałowym rywalem będzie Entropiq z Michałem „MOLSIM” Łąckim na czele. Formacja nie wystąpi jednak w swoim podstawowym składzie, a miejsce Sebastiana „NEEXA” Treli i Egora „chiwawy” Stepanyuka zajmą Mateusz „Morfan” Świętochowski oraz Jakub „qxv” Sawicki.

Harmonogram meczów w ramach VALORANT Polish Invitational prezentuje się w następujący sposób: 

  • 14:15 – THOSE GUYS vs. Fordon Boars
  • 16:45 – hajty vs. Entropiq
  • 19:15 – Wielki Finał

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem i analizą znajdziecie oczywiście na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. x-kom AGO

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze