Tęsknimy już teraz. olofmeister robi sobie przerwę od CS:GO

Tęsknimy już teraz. olofmeister robi sobie przerwę od CS:GO

24.05.2020, 02:45:00

Wypalenie, braki motywacji, przemęczenie czy też problemy zdrowotne. Ostatnie tygodnie nie rozpieszczają nas pod względem informacji dochodzących od poszczególnych zawodników. Po przerwie, którą zafundował sobie Lukas „gla1ve” Rossander czy też przymusowej absencji Markusa „Kjaerbiego” Kjærbye na urlop wybrał się legendarny szwedzki zawodnik – Olof „olofmeister” Kajbjer. Tym samym zawodnik pozostawił po sobie lukę w składzie FaZe, które za kilka godzin rozpocznie zmagania w ramach DreamHack Masters Spring. 

Gracze też są ludźmi

Choć pewnie dla wielu powyższa teza nadal wydaje się abstrakcyjna, to prawda jest taka, że czasem sami zapominamy, ile wysiłku kosztuje niektórych dojście na wysoki poziom rywalizacji. Widmo wypalenia czy przemęczenia dopadło w ostatnim czasie wielu zawodników. Oprócz wspomnianego wyżej gla1ve’a czy Kjaerbiego o problemach opowiadał też przecież między innymi Mikail „Maikelele” Bill, a kilka godzin temu na urlop udał się filar Virtus.pro – Timur „Buster” Tulepov.

Kolejną ofiarą stał się z kolei olofmeister. O ile w kontekście ewentualnych zmian w FaZe w pierwszej kolejności wymieniało się właśnie legendę europejskiej sceny CS:GO, o tyle chyba nikt nie spodziewał się, że nadejdzie to tak znienacka i z innego powodu aniżeli parcie na roszady w samym zespole. Formacja dowodzona przez Nikole „NiKo” Kovača pozostaje tym samym bez piątego zawodnika, tracąc przede wszystkim obsadę na pozycji lurkera.

Zdecydowałem się na wzięcie przerwy od Counter-Strike’a. W ostatnim czasie byłem coraz bardziej wyczerpany i czułem spadek motywacji, która jest niezbędna do tego, żeby godnie reprezentować siebie, swoich kolegów z drużyny, jak i całe FaZe. Nadal kocham tę grę oraz profesjonalną scenę, ale muszę na nowo odzyskać motywację. Najbliższy czas poświęcę na regenerację i zastanowię się nad swoją przyszłością – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez FaZe oraz olofa.

W praktyce oznacza to najpewniej definitywne rozstanie Kajbjera z FaZe. W trakcie tej ponad dwuletniej przygody Szwed zdołał triumfować w barwach amerykańskiej organizacji podczas takich turniejów jak ESL One New York, EPICENTER, BLAST Pro Series czy ELEAGUE CS:GO Premier. Co ciekawe, olofmeister zaliczył przerwę od występów w barwach FaZe już w 2018 roku, a jego miejsce tymczasowo zajmowali Richard „Xizt” Landström i Jørgen „cromen” Robertsen.

Tym razem wiele wskazuje na to, że miejsce byłego gracza Fnatic zajmie zaledwie 16-letni talent z Litwy. Według doniesień dziennikarza i insidera, Jarka „DeKaya” Lewisa, w buty olofa ma wejść Aurimas „Bymas” Pipiras. Litwin miałby wspomóc FaZe już w ramach DreamHack Masters Spring. Czasu na dopięcie szczegółów nie ma zbyt wiele, gdyż podopieczni Janko „YNk” Paunovića rozegrają swój pierwszy mecz w ramach internetowych zmagań już w poniedziałek o godzinie 17:30.

I pamiętajcie, król jest tylko jeden.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze