Terro gotowe na każdego, zawodzi CT. innocent komentuje grę Illuminar
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Terro gotowe na każdego, zawodzi CT. innocent komentuje grę Illuminar

28.06.2020, 10:31:49

Po dołączeniu Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego, Arka „Vegiego” Nawojskiego i Mikołaja „mouza” Karolewskiego do Illuminar Gaming kibice pokładali duże nadzieje w tej ekipie. Tymczasem, po prawie trzech miesiącach wspólnej gry, forma polskiej drużyny nie wygląda powalająco. Paweł „innocent” Mocek powodów upatruje w stronie CT.

Kwietniowa rewolucja w iHG i wprowadzenie trzech nowych, ale bardzo doświadczonych zawodników miała być lekarstwem na problem z przebiciem pewnej bariery. Na początku odświeżony zespół nie był zbyt aktywny w turniejach, bo chciał poświęcić czas na trening. Później przyszedł moment na weryfikację – kilka internetowych zmagań, w tym ESL Mistrzostwa Polski, Esport Tour Pro czy Home Sweet Home Illuminar kończyło na podium, ale trudno, by te występy kogokolwiek zadowoliły. W międzyczasie doszły do tego nieudane kwalifikacje do różnych rozgrywek, do których trzeba zaliczyć te ostatnie do DreamHack Open Summer.

Polska drużyna znów odpadła na wczesnym etapie z mało znaczącym przeciwnikiem. Głos w sprawie słabych występów zabrał innocent, który razem z Pawłem „reatzem” Jańczakiem w barwach iHG gra najdłużej.

Ostatnio nad nami lekko czarne chmury – napisał na Facebooku. – Nie chcę opisywać wszystkiego od A do Z, ale kilkoma rzeczami warto się z wami podzielić. Od początku zaznaczaliśmy, że zapewne nie wystrzelimy od startu, decyzje będziemy podejmować ostrożnie i że marzy nam się, żeby praca, którą wykonujemy, dała w końcu faktyczny efekt, a nie tylko przebłyski. 

Jeśli jednak spojrzymy na wyniki iHG – to faktycznie na razie są tylko przebłyski. Mocek twierdzi, że do tej pory wykonali bardzo dużo roboty i po stronie terrorystów zrobili bardzo duży progres. – Jesteśmy tak naprawdę gotowi na każdego, na każdej mapie. Nie oszukujmy się – jest to głównie efekt dobrego dowodzenia Snaxa – przyznał.

Według innocenta, problemem w 90% przegranych meczów jest gra w CT. Rzekomo chodzi o psychikę, podejmowanie ryzyka, trafne decyzje i ustawienie graczy. Zawodnik Illuminar sądzi, że trzy miesiące wystarczyły, by poznać się w grze i teraz mają nadejść lepsze czasy w obronie.

Technicznie wiemy bardzo dużo, potrzebne jest przelanie tej wiedzy do gry i budowanie formy indywidualnej. Musi to ruszyć – dodał.

W drużynie pojawił się również trener mentalny, a zawodnicy korzystają też z usług fizjoterapeuty. Wydawałoby się, że to warunki wymarzone. Czy w końcu zobaczymy więc długotrwałe efekty?

Będziemy mieć co grać w najbliższych dniach, więc oby od wtorku wchodziło na serwer pełne Illuminar, nie tylko to atakujące – skomentował Mocek.

Pełna wypowiedź dostępna jest pod tym adresem.

Fot. Games Clash Masters / Maciej Kołek

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze