Tego się nie da zepsuć, prawda? Polacy demolują ESEA Premier szarżując w stronę ESL Pro League

Tego się nie da zepsuć, prawda? Polacy demolują ESEA Premier szarżując w stronę ESL Pro League

14.10.2021, 10:57:40

Jest październik. Połowa polskich drużyn nadal jest w przebudowie albo świeżo po zmianach. Łatwiej przewidzieć numery LOTTO niż wyniki w ESL MP i PLE. A mimo wszystko przychodzą playoffy ESEA Premier i my zaczynamy się zastanawiać, czy w ESL Pro League będziemy mieć jedną, dwie czy trzy rodzime piątki. Nie będziemy kłamać, tego się kurde nie spodziewaliśmy. 

I nie zrozumcie nas źle, cieszymy się niesamowicie, ale ciężko nam było uwierzyć, że x-kom AGO po dwóch dniach treningów przeora sobie Sprout oraz DBL PONEY, a Anonymo Esports wracające do wariantu z Kamilem „KEiem” Pietkunem upora się bez utraty mapy z Sangal i BLINK. Chcielibyśmy więcej takich pięknych niespodzianek w często szarym, Counter-Strike’owym życiu.

Tym samym już na pewno będziemy mieli polski zespół w finale ESEA Premier. Dziś x-kom AGO stanie w szranki z Anonymo Esports w finale drabinki wygranych, więc w najgorszym scenariuszu zobaczymy dwie polskie formacje w ESL Pro League Conference Season 15. Slota w rozgrywkach, które będą kolejną szansą na awans do EPL-a, otrzyma przegrany finału ESEA Premier oraz triumfator ESL MP. W rozgrywkach tych dwie najlepsze ekipy zostaną nagrodzone awansem do Counter-Strike’owej Ligi Mistrzów.

W drabince przegranych ESEA Premier dobrze radzi sobie również Wisła All in! Games Kraków, która wczoraj odprawiła z kwitkiem Sangal. Dzisiejszym rywalem podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego będzie z kolei DBL PONEY, a ewentualny triumf przybliży biało-czerwonych do Consolidation Final, w którym siłą rzeczy zagra ktoś z dwójki x-kom AGO oraz Anonymo Esports.

Tym samym rośnie wiara w najbardziej optymistyczny scenariusz, w którym jedna z polskich ekip wygrywa ESEA Premier i uzyskuje bezpośredni awans do ESL Pro League, druga zajmuje miejsce w finale ESL Pro League Conference, a trzecia, która awansuje do kwalifikacji z ESL MP – również wywalczy top 2.

I modlimy się tylko, żeby nie obudzić się w świecie, w którym w EPL-u nie zagra żadna polska piątka, co dalej jest w teorii możliwe.

Dzisiejsze mecze Polaków w ESEA Premier: 

  • 19:00 – x-kom AGO vs. Anonymo Esports
  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs. DBL PONEY

Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze