Team Secret o krok od top 4 The International
Dota 2
Newsy

Team Secret o krok od top 4 The International

23.08.2019, 14:38:00

Jeszcze tylko jednego zwycięstwa potrzebują reprezentanci Teamu Secret, aby awansować do top 4 The International 2019. Dziś zespół Polaka przebrnął przez kolejną rundę drabinki przegranych, eliminując z turnieju Infamous. Jutro na Michała „Nishę” Jankowskiego i jego kompanów czekać będzie zdobywca drugiego miejsca w grupie B – Vici Gaming.

Dziś rozegrane zostały tylko trzy spotkania drabinki przegranych – najlepiej wypadł Team Liquid w składzie z Miracle, który wyeliminował z The International dwóch oponentów. Najpierw wygrał z Royal Never Give Up, a później z Evil Geniuses, oba te starcia kończąc wynikiem 2:0. Dzięki temu jest już w piątej rundzie, co daje minimum czwarte miejsce.

O dojście do tego etapu wciąż walczy Team Secret, który po środowej porażce z Evil Geniuses przedziera się przez kolejne rundy dolnego drzewka. Najpierw po zaciętej walce pokonał Mineski, a dziś stanął naprzeciw Infamous i tym razem nieco bardziej zaakcentował swoją wyższość. Zespół Nishy triumfował 2:0 i awansował do czwartej rundy, w której czeka już Vici Gaming.

Chińska formacja do tej pory radziła sobie całkiem nieźle, bo najpierw zajęła drugie miejsce w grupie B, a później pokonała TNC Predator w play-offach. Poległa dopiero w półfinale drabinki wygranych z PSG.LGD, czyli jednym z głównych faworytów do wzniesienia pucharu. Vici nie jest jednak zespołem, którego Secret nie jest w stanie pokonać.

Nie ma nawet wyjścia, bo przecież dobry sezon w wykonaniu Nishy i jego kolegów zwiastował, że nie tylko będą chcieli walczyć o pierwsze miejsce, ale nawet będą traktowani jak jeden z faworytów. Dotychczasowe mecze tej ekipy były mieszane, a trzeba pamiętać, że teraz gra z nożem na gardle, bo jedna porażka w drabince przegranych równoznaczna jest z odpadnięciem z zawodów.

Kolejny krok do realizacji swojego celu Secret będzie miało już jutro o godzinie 4:00 czasu polskiego. Właśnie wtedy rozegra spotkanie przeciwko Vici, a w przypadku wygranej o godzinie 11:40 zmierzy się z Teamem Liquid. W międzyczasie czeka nas starcie na szczycie – o godzinie 7:40 dojdzie do finału drabinki wygranych pomiędzy PSG.LGD a OG, po którym poznamy pierwszego finalistę The International 2019.

Przypomnijmy tylko, że uczestnicy mistrzostw walczą nie tylko o tytuł, ale i gigantyczne pieniądze. W puli jest już prawie 34 miliony dolarów, z czego 15,5 miliona dolarów trafi do triumfatorów. Nisha i jego Team Secret na ten moment mają zapewniony minimum 1 187 531 dolarów.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze