Team Liquid przed kolejnym wyzwaniem. ScreaM i Nivera podejmą Guild

Team Liquid przed kolejnym wyzwaniem. ScreaM i Nivera podejmą Guild

13.10.2021, 14:46:34

Czas na pierwsze spotkania z udziałem zespołów, które wygrały swoje premierowe starcia w ramach VCT Last Chance Qualifier w regionie EMEA. Już o godzinie 17:00 na serwerze zamelduje się G2 Esports oraz Futbolist, jednak koneserzy wyczekują szczególnie bezpośredniej potyczki Team Liquid z Guild Esports, która dla obu formacji będzie poważną weryfikacją ich obecnej dyspozycji. 

Wczorajszego wieczoru z rywalizacją w ramach VCT LCQ EMEA pożegnały się dwie pierwsze ekipy. Bez większego zaskoczenia, plac boju w pierwszej kolejności opuściła egipska formacja Anubis Gaming, która nie była w stanie zawojować Starego Kontynentu, a także One Breath Gaming, które jak się okazuje nadal ma przed sobą dużo pracy i pomimo ogromnego potencjału potrzebuje złapać zgranie i obycie w nowych warunkach.

Warto jednak podkreślić, że zarówno Oxygen Esports, które wyrzuciło za burtę Anubis, a także SuperMassive Blaze, które ograło OBG, nie ma za sobą perfekcyjnej serii. Obie tureckie piątki mogą sobie sporo zarzucić i bez cienia wątpliwości muszą zaprezentować się z dużo lepszej strony w walce z wyżej notowanymi rywalami.

Dziś solidny sprawdzian czeka inną turecką formację, Futbolist. Wielkim faworytem w potyczce z piątką dowodzoną przez Ufuka „SasuKe” Göktaşa będzie wszak G2 Esports. Półfinaliści VCT Masters Berlin chcą wykonać kolejny krok, który w teorii wydaje się formalnością i przybliżyć się do wymarzonych Mistrzostw Świata w Valorancie.

Emocji nie zabraknie jednak na pewno w meczu pomiędzy Team Liquid oraz Guild Esports. Udany debiut Nabila „Nivery” Benrlitoma rozbudził apetyty wszystkich fanów amerykańskiej organizacji, jednak niesamowity comeback Szwedów w potyczce z SuperMassive Blaze również odbił się szerokim echem i sprawił, że ciężko wskazać w tym starciu bezpośredniego faworyta.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT LCQ EMEA: 

  • 17:00 – G2 Esports vs. Futbolist
  • 19:00 – Team Liquid vs. Guild Esports

Wszystkie mecze w ramach kwalifikacji ostatniej szansy do VCT Champions wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Team Liquid

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze