Team ESCA Gaming rozstaje się z drużyną Rainbow Six: Siege

Team ESCA Gaming rozstaje się z drużyną Rainbow Six: Siege

11.09.2021, 12:37:37

Team ESCA Gaming zakończył współpracę ze składem Rainbow Six: Siege, który reprezentował barwy organizacji przez cały sezon Polish Masters. Mimo rozstania z klubem zawodnicy nie zamierzają jednak rozwiązywać formacji.

Polsko-czeski zespół do Polish Masters 2021 awansował na drodze otwartych kwalifikacji. Pod nazwą AMBA FATIMA międzynarodowa sekcja zaskoczyła bardziej doświadczonych rywali, wygrywając pierwszy turniej eliminacyjny. Bardzo szybko okazało się zresztą, że nie był to wyłącznie uśmiech losu.

Pomocną dłoń do zawodników tuż po awansie wyciągnęli przedstawiciele Teamu ESCA Gaming. Chcąc uczestniczyć w mistrzostwach kraju Rainbow Six: Siege musieli zdecydować się na jedną z drużyn bez klubowego wsparcia. Nawet oni nie mogli spodziewać się jednak tego, jak interesującą historię napiszą ich podopieczni.

Wystartowali z pozycji underdogów, po których nie spodziewano się wiele. Bardzo szybko dali się poznać jednak jako największa rewelacja sezonu zasadniczego. Stała obecność w czołówce, podgryzanie krajowych liderów i walka o pierwsze miejsce w tabeli do ostatniej chwili. Ostatecznie gracze TEG fazę grupową zakończyli na trzecim miejscu, ale do play-offów przystąpili z pozycji mocnego faworyta.

Jak skończyły się play-offy – wszyscy doskonale wiemy. Presja LAN-a i niedostatek doświadczenia sprawiły, że Team ESCA Gaming nie sprostał oczekiwaniom społeczności, Polish Masters 2021 kończąc ostatecznie na miejscu czwartym. Mimo to ich bieg do etapu pucharowego zostanie zapamiętany na długo.

Były skład Teamu ESCA Gaming:

  • Nikolas  “Huntbaby” Kaločai
  • Jan “Groone” Voják
  • Aleksander “A7s0n” Filipczuk
  • Adam “Drxw” Drewnowski
  • -Jan “malczyn” Małczyński

Dla formacji nieuczestniczących w European Challenger League sezon na dobrą sprawę dobiegł końca. Niemal tradycyjnie na polskiej scenie klub nie przedłużył więc współpracy z zawodnikami. Ci nie poddają się jednak i chcą kontynuować wspólną przygodę.

– Nasze rozstanie z ESCA nie jest zawiadomieniem o rozwiązaniu zespołu. Skład jest razem – poza tym, że rozstaliśmy się z Elitezem. Team ESCA Gaming to niesamowita organizacja – zdecydowanie jedna z najlepszych, w których byłem. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość zakomunikował za pośrednictwem Twittera Adam „Drxw” Drewnowski, były już gracz Kameleonów.

Fot. Team ESCA Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze