Team ESCA Gaming i AGO ROGUE z pewnym awansem do play-offów Ultraligi!

Team ESCA Gaming i AGO ROGUE z pewnym awansem do play-offów Ultraligi!

08.07.2021, 08:58:16

To bezsprzecznie był dzień faworytów, którzy w pocie czoła wypracowali zwycięstwa nad niżej notowanymi zespołami. Piąta kolejka Ultraligi zakończyła się więc bez niespodzianek, a to przyniosło nam pierwsze z play-offowych rozwiązań.

Mają to w kieszeni. Zarówno AGO ROGUE, jak i Team ESCA Gaming zwycięstwami w piątej kolejce Ultraligi zagwarantowały sobie obecność w play-offach rozgrywek. I choć sprawa nie jest jeszcze zamknięta, bo formacje wciąż walczą o lepsze rozstawienie, Łotrzyki i Gasiciele mogą nieco odsapnąć.

Skład z Gniazda nie dał najmniejszych szans PDW w hucznie zapowiadanym meczu tygodnia. Raz jeszcze ekipa Damiana “Luckera” Konefała udowodniła więc swoją nieproporcjonalną wyższość nad rywalami. Nie mówimy już po prostu o bilansie 9-1 i pozycji niezaprzeczalnego lidera. Ponownie mamy do czynienia najzwyczajniej w świecie z maszyną właściwie nie do zatrzymania.

Team ESCA Gaming nie zamierza jednak za bardzo oddalać się od prowadzących w peletonie. Ultraligowi Gasiciele może i stracili dwa mecze na przestrzeni ostatnich dziesięciu spotkań, aczkolwiek w sytuacjach pewnych nie zawodzą. Po triumfach nad devils.one oraz K1CK TEG może pochwalić się kolejnym tygodniem bez potknięcia. Play-offy są już w kieszeni. Cóż, najwyższa pora nastrajać umysły do walki o European Masters.

Okazji do powiększenia przewagi nie zmarnowali również reprezentanci Illuminar Gaming oraz K1CK. Obie sekcje namaszczane były na potencjalnych zwycięzców starć zamykających kolejkę i z łatki tej nie zrezygnowali. iHG co prawda natknęło się na problemy w walce z Gentlemen’s Gaming, ale ostatecznie mecz dowiozło. K1CK bez większym problemów sprowadziło natomiast do parteru Komil&Friends. Obie formacje pochwalić mogą się dziś trzecim miejsce w tabeli, choć do liderów i wiceliderów brakuje im niemało.

Wyniki drugiego dnia piątej kolejki Ultraligi:

  • Illuminar Gaming 1:0 Gentlemen’s Gaming
  • devils.one 0:1 Team ESCA Gaming
  • K1CK 1:0 Komil&Friends
  • AGO ROGUE 1:0 PDW

Przed zespołami z dolnej części tabeli niemały problem. Zarówno pogrążone w nieskończonym kryzysie devils.one, zawodzące na każdej linii Gentlemen’s Gaming, jak i zbyt rzadko skuteczne Komil&Friends oddalają się od wizji awansu.

Ultraliga powróci we wtorek 13 lipca. Szóstą kolejkę zainauguruje spotkanie Illuminar Gaming z Komil&Friends.

Fot. Team ESCA Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze