TaZ: Nie protestowaliśmy, nie analizowaliśmy, nie próbowaliśmy

TaZ: Nie protestowaliśmy, nie analizowaliśmy, nie próbowaliśmy

25.05.2021, 12:12:26

Echo decyzji podjętej przez przedstawicieli ESL Polska i ESIC milknąć będzie jeszcze wiele dni. Jak do odebrania trofeum graczom x-kom AGO odnosi się świeżo upieczony mistrzowie Polski?

Po tygodniu od wszczęcia dochodzenia w sprawie potencjalnego stream snipingu x-kom AGO w finale ESL Mistrzostw Polski na zwycięzców turnieju nałożona została kara. I to kara dotkliwa. Kiedy wszyscy zastanwiali się nad tym, jaką grzywnę zapłacą Jastrzębie, organizatorzy postanowili odebrać im mistrzowski tytuł.

Miano mistrzów kraju automatycznie przeszło więc na reprezentantów HONORIS. A wraz z trofeum szereg nagród, a więc 25 tysięcy złotych, a także awans na międzynarodowe zawody ESL National Championships Global Playoff. Po ponad godzinie od ogłoszenia głos zabrała jedna strona sprawy – HONORIS.

Nie protestowaliśmy, nie analizowaliśmy, nie próbowaliśmy. Dla nas mecz skończył się po wyjściu z serwera. Szanuję AGO jako drużynę i doceniam ich talent napisał Wiktor “TaZ” Wojtas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mistrzostwa Polski to też regulamin, którego trzeba przestrzegać. Nie jest to wymarzony sposób na wygranie tytułu, a jednak… Nie spodziewałem się, że ESL Polska pokaże przysłowiowe „jaja” i będzie szło z duchem swojego regulaminu. Szanuję, bo to jest pokazanie kręgosłupa, którego na naszej scenie tak bardzo potrzeba – kontynuował na Facebooku.

Czy kara jest adekwatna? Dostaliśmy to szczęście, że nikt nas nie pytał o zdanie. Nie wiem, co było w nagraniach, co się działo na miejscu. Ja nie mam zamiaru o tym myśleć, sądzić, tłumaczyć, umniejszać sobie, bądź AGO. Włożyliśmy kawał serducha w te zawody i jest to dla nas pozytywny plot twist, mieliśmy w tym sezonie – więcej szczęścia, popracujemy żeby w następnym mieć więcej talentu – zakończył nowy mistrz Polski.

Oficjalne komunikaty wydało również HONORIS jako organizacja, Filip „NEO” Kubski, a także przedstawiciele x-kom AGO, którzy nie zgadzają się z werdyktem. Jastrzębie od decyzji ESL Polska będą się odwoływać. Zapowiedziano nawet wejście na – jeśli ta będzie niezbędna – drogę prawną.

x-kom AGO pozbawione tytułu! HONORIS nowym mistrzem kraju

Fot. fb.com/g5taz

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jan pawel
jan pawel
1 miesiąc temu

dziadzius trumienka nawet nie zna regulaminu esla a i tak sie wypowiada