Tabasko wraca do Illuminar Gaming. Znamy cały skład zespołu
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Tabasko wraca do Illuminar Gaming. Znamy cały skład zespołu

16.05.2020, 16:29:43

Illuminar Gaming ogłosił skład, którym przystąpi do kolejnego sezonu League of Legends, a w tym czwartej odsłony rozgrywek spod szyldu Ultraligi. W kadrze widzimy m.in. Wojciecha „Tabasko” Kruzę.

Tabasko zapowiedział powrót nad Wisłę w opublikowanym przed kilkoma dniami wywiadzie rzece dla naszego serwisu. – Wracam do Polski. Cieszę się, że w zespole będę miał zawodnika, z którym zawsze chciałem tworzyć skład. Siedząc we Włoszech, bacznie go obserwowałem i wiem, że ma potencjał na bycie kolejnym talentem na skalę europejskąprzyznał nam w rozmowie na temat końca włoskiej przygody. – Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu Ultraligi. Powiem tyle – dużo się nie zmieni – dodał.

Brak zmiany oznacza rzecz jasna nowego-starego pracodawcę doświadczonego leśnika. Kruza z Illuminar Gaming związany był najpierw od końca 2015 roku do połowy 2016 roku, a następnie od sierpnia roku 2017 do marca 2018. W tym czasie zdobył dwa tytuły ESL Mistrza Polski, wygrał Puchar Polski Cybersport, zgarnął dwa złote medale Polskiej Ligi Esportowej, doszedł do półfinału międzynarodowego ESL Clash of Nations 2017 we Francji, a także wielkiego finału V4 Future Sports Festival na Węgrzech.

Po powrocie z esportowej emerytury Tabasko spędził jeden sezon we włoskim PG Nationals, wznosząc zresztą mistrzowskie trofeum, aczkolwiek kiepska organizacja rozgrywek, a także szereg złych doświadczeń popchnęły go do powrotu do Polski.

Obok Tabasko w iHG zobaczymy debiutantów: pełniącego rolę AD Carry Adriana „Odi11ego” Kruka, a także wspierającego – Kacpra „Czypsy’ego” Zaparuchę. Duet nie może pochwalić się wielkim doświadczeniem, bowiem dotychczas występował jedynie na niższych poziomach rozgrywkowych.

Zdecydowanie większym posłuchem cieszą się gracze ze środkowej oraz górnej alei. Marcin „Warszi” Surała doświadczenie zdobywał m.in. w PRIDE, a Melonik – jedyny gracz z poprzedniej odsłony iHG – znany jest także z Actiny PACT czy piratesports.

Skład Illuminar Gaming:

  • Top: Dawid „Melonik” Ślęczka
  • Jungler: Wojciech „Tabasko” Kruza
  • Mid: Marcin „Warszi” Surała
  • ADC: Adrian „Odi11” Kruk
  • Supp: Kacper „Czypsy” Zaparucha
  • Trener: Jakub „Bezum” Iwanicki
  • Manager: Hania „Fanaberry” Glonek

Teraz przed składem iHG niełatwe zadanie. Czas przywrócić legendarnej marce blask, który w ostatnich sezonach Ultraligi zdecydowanie przygasł. Po mistrzostwie sezonu zerowego klub ani razu nie stanął przecież na podium najbardziej prestiżowych zmagań w kraju. Pierwszą edycję zakończył bowiem z brązem, a dwie kolejne na czwartych lokatach.

Fot. Polsat Games