Szuflowy Skarb Kibica – kto, gdzie, jak i dlaczego? [LIVE]

19.01.2021, 20:03:08

Plotki, ploteczki i potwierdzone pewniaczki. Szuflowa ofensywa na krajowej scenie trwa w najlepsze i w gąszczu informacji można było coś przegapić, dlatego przygotowaliśmy małe podsumowanie. Kto odszedł, kto odejdzie, dokąd i dlaczego? Prezentujemy Szuflowy Skarb Kibica.

ODŚWIEŻ, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

20.01.2021 – DreamHacka po szufli nam daj…

Oj obejrzałoby się taki polski skład na DreamHacku, prawda? Pewnie nie my jedni marzymy o Anonymo, PACT czy jakiejkolwiek krajowej ekipie w zaszczytnym gronie. I wiecie co? To wszystko jest dziś możliwe. Do sukcesu jednak bardzo daleka droga…

19.01.2021 – Będzie ENCE, a mogło być Envy

Tak przynajmniej sugeruje wpis, który zamieścił Jakub „kuben” Gurczyński. Niewiele miało brakować, aby polska kolonia w Envy wzbogaciła się niebagatelnie. Transfer Dychy byłby ogromnym zastrzykiem jakości dla międzynarodowej mieszanki. Teraz, gdy skład przestał istnieć, możemy już tylko gdybać. Namiastkę hitowego połączenia zagwarantuje nam jednak GG League w swoim turnieju duetów.

19.01.2021 – Dycha w ENCE? Głowę łapią rece

Paweł “Dycha” Dycha najprawdopodobniej nie wróci na polską scenę. Jak wynika z międzynarodowych doniesień, były gracz Sprout karierę rozwijać ma w… ENCE.

19.01.2021 – Szufla także w krajowej reprezentacji piłki nożnej

Nie ma już w kadrze Jerzego Brzęczka, dlatego sporządziliśmy dla Zbigniewa Bońka szybką listę CS-owców, którzy mogliby podołać wyzwaniu. Jose Kubinho prowadzący Polaków do triumfu podczas EURO? Bierzemy to w ciemno.

18.01.2021 – Debiuty, debiuty…

Chyba wszyscy wypatrujemy ich przez okna. I wiecie co? One już niebawem. Jutro swoje pierwsze mecze w nowych składach rozegrają x-kom AGO i Izako Boars. Co ciekawe, na serwerze zawalczą między sobą. Oj będzie się działo. Trzymajcie rękę na pulsie w samo południe.

17.01.2021 – Składu ni mo? A no jest!

Koniec czekania, choć w sumie nie do końca. Anonymo Esports po milionach próśb i maila zaprezentowało swój skład, jednak w swoim stylu pozostawiło nutkę niepewności. Poza czwórką pewnych graczy w drużynie znajdziemy bowiem dwóch stand-inów, którzy będą zmieniać się w zależności od turnieju.

17.01.2021 – Szuflowe testy w kwalifikacjach do EDC

Jest szuflą, są miksy. Wielu bezrobotnych graczy łączy się w piątki, aby próbować swoich sił w kwalifikacyjnych bojach. Ciekawsze połączenia? byali i MICHU to na pewno dobry materiał do tworzenia porządnego contentu.

16.01.2021 – Co ze składem Anonymo?

Dziś z odpowiedzią na tysiące zapytań wyszła organizacja Anonymo Esports. Jesteście ciekawi ich składu? Oświadczenie mówi, że gang Sówka potrzyma was z niepewności jeszcze jakiś tydzień.

16.01.2021 – innocent oficjalnie poza MAD Lions. Kierunek Anonymo

Paweł „innocent” Mocek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o rozwiązaniu kontraktu z hiszpańską organizacją MAD Lions. Według redakcyjnych źródeł transfer 27-latka do Anonymo Esports jest już praktycznie przesądzony.

16.01.2021 – AGO już w komplecie

Oj ciekawie się te nowe Jastrzębie prezentują, trzeba to przyznać. Dziś skład x-kom AGO uzupełnił powracający na krajową scenę Karol „rallen” Rodowicz. Ktoś kiedyś powiedział, że nie stworzymy składu na miarę międzynarodowego giganta bez niego w drużynie. No to jest. Teraz czekamy na efekty.

16.01.2021 – To już pewne. mynio dołączy do Anonymo

Choć oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, dajemy wam weszlackie słowo. Wszystko wydaje się być przyklepane, a na dniach Wiktor „mynio” Kruk powinien zostać zaprezentowany jako zawodnik Anonymo. Jest grubo.

15.01.2021 – Znamy pierwszego Anonima. imd trenerem nowego zespołu

Tajemnicza organizacja kierowana przez Mateusza Kowalczyka nabiera rozpędu. Poznaliśmy już nawet pierwszy element układanki związanej ze składem CS:GO. Trenerem Anonymo Esports został Adrian “imd” Pieper.

15.01.2021 – Dycha do wzięcia? Niby tak, ale nie do końca

Paweł „Dycha” Dycha zakończył swoją przygodę ze Sprout – to prawda. Przed nim jednak wciąż pewne zobowiązania wobec niemieckiej organizacji. Polak zagra bowiem na zbliżających się finałach ESL Meisterschaft, czyli niemieckim odpowiedniku EMP.

14.01.2021 – Anonymo Esports zdradza pierwsze szczegóły dotyczące organizacji

Czwartek wieczór, szykowaliście się może do snu? Nie ma na to czasu, w końcu to idealna pora, aby zdradzić kibicom pierwsze szczegóły dotyczące nowej, głośnej organizacji. Ponoć Sowy budzą się w nocy, więc się nie dziwimy.

14.01.2021 – EWESZŁO&ZIOMY wracają do gry

Takiej nowiny wszyscy potrzebowaliście. Redakcyjna trójka z pomocą przyjaciół wraca na serwery i to już w ten weekend. Nasza drużyna weźmie udział w charytatywnym turnieju organizowanym przez Actina i GG League. Szufla nie będzie potrzebna, pozamiataliśmy.

14.01.2021 – Gniazdo było mu pisane. reatz uzupełnia skład x-kom AGO

Okres zbrojeniowy na polskiej scenie trwa w najlepsze. Po serii rozstań x-kom AGO ogłasza kolejne wzmocnienie sekcji Counter-Strike: Global Offensive. Kadrę Jastrzębii zasilił Paweł “reatz” Jańczak.

13.01.2021 – kuben wolnym agentem

– Warto to zaznaczyć i poprawić. Nie znajduję się na liście transferowej. Jestem wolnym agentem, gotowym do podjęcia kolejnych wyzwań – napisał na swoim Twitterze Gurczyński. No i to jest dobra informacja w tym całym gąszczu smutnych, amerykańskich doniesień z przedwczoraj.

13.01.2021 – Illuminar bez składu? Nic z tych rzeczy

Niby rozdają cały skład na lewo i prawo, jednak zawodników im nie brakuje. Każdy ma swoje hobby i sposoby na nudę. Naszego nie zrozumiecie… lubimy tworzyć składy. Sprawdźcie ten.

13.01.2021 – Opowieść pełna przecieków

Dziś nieco spokojniej, ale nie oznacza to, że cała scena nie wrze. Jest gorąco, a kwestię dni jest wybuch kilku lub nawet kilkunastu bomb. Do tego czasu zapraszamy jednak do naszej ostatniej audycji, w której nie brakowało plotek i ploteczek na temat krajowej szufli. Znajdziecie ją w tym miejscu.

12.01.2021 – Wiemy, kiedy zadebiutuje organizacja Sówka, ale o składzie wciąż ani słówka

Kojarzycie serię turniejów Home Sweet Home? Jak moglibyście nie kojarzyć, w końcu to ona wypełniała nam puste, pandemiczne miesiące. Ta powraca w odświeżonej (odśnieżonej) formule i startuje z wysokiego pułapu. To właśnie w tych rozgrywkach zadebiutuje organizacja Mateusza Kowalczyka

12.01.2021 – snatchie zapukał do drzwi domu

Wczoraj wielki powrót w postaci Arka „Vegiego” Nawojskiego w PACT, a dziś jeszcze głośniejszy – Michał „snatchie” Rudzki znów w x-kom AGO. W gnieździe szkicuje się naprawdę mocarny skład, a przecież wciąż czekamy na ogłoszenie dwóch brakujących ogniw.

12.01.20201 – Team Kinguin wraca? No co wy…

W transferowej szufli można było doszukać się różnych doniesień. Nawet takich, jakoby Team Kinguin miał wrócić do aktywnego prowadzenia organizacji na esportowej scenie. Teoria to została jednak błyskawicznie obalona.

11.01.2021 – piratesports prezentuje zupełnie nowy skład

Do transferowej karuzeli dołączają tez Piraci. Tu co prawda nikt nie odszedł, bo… ludzie… tu nikogo nie było! Teraz jest ich jednak aż pięciu. mwlky, mYR, Riczi Maszynka, spławik i suonko – czas na abordaż!

11.01.2021 – MICHU i kuben na liście transferowej Envy?

Choć to jeszcze nic potwierdzonego, już teraz jesteśmy pełni obaw. Według HLTV Envy ma przenieść całą dywizję CS:GO na listę transferową. A wykupy w dolarach do niskich pewnie nie należą. Mieliśmy głęboką nadzieję, że do krajowej szufli wskoczą dwa gorące nazwiska. Teraz modlimy się, aby wspomniana dwójka nie przesiedziała najbliższych miesięcy czy lat na ławce.

*Envy potwierdziło już wszystkie domysły. MICHU, kuben i cały skład CS:GO w Envy na liście transferowej.*

11.01.2021 – nawrot zawiesza karierę CS:GO. Czas na Valorant

Piotr “nawrot” Nawrocki ostatecznie nie stanie na czele drużyny CS:GO w nieogłoszonej jeszcze organizacji. Zawodnik postanowił bowiem spróbować swoich sił na scenie Valorant.

11.01.2021 – STOMP i mono oficjalnie potwierdzonymi graczami Izako Boars

Potwierdziły się doniesienia naszej redakcji związane ze składem Izako Boars. Zgodnie z raportami opublikowanymi w zeszłym tygodniu kadrę Dzików tworzyć będą Daniel “STOMP” Płomiński i Michał “mono” Gabszewicz.

11.01.2021 – repo na czele nowego składu PGE Turowa

Może nie bomba, ale na pewno informacja warto odnotowania. PGE Turów wraca do CS-a po… jedenastu dniach bez drużyny. No, długo nie wytrzymali. A kogo zatrudnili? Na czele zespołu stoi Karol „repo” Cybulski. Jedni kochają, inni nienawidzą, ale talentu odmówić mu nie można.

11.01.2021 – Vegi wraca do PACT

635 dni i wystarczy. Po tym, jak PACT opuścił Krzysztof „Goofy” Górski, organizacja zaczęła rozglądać się za potencjalnym wzmocnieniem. I lepszego znaleźć nie mogła. Arek „Vegi” Nawojski wraca do domu. Do drużyny, w której jak gracz się wychował. To co – mamy pierwszy biało-czerwony skład na 2021 rok?

10.01.2021 – nawrot, killkapi i Inwood tworzą skład dla nowej polskiej organizacji 

Według naszych informacji powstaje nowa polska organizacja, której fundamentem ma być Piotr „nawrot” Nawrocki. Były kapitan AVEZ po trzech latach ponownie zagra u boku Kacpra „killkapiego” Wierzewskiego, a trenerem formowanego kolektywu będzie Jakub „Inwood” Salwa.

10.01.2021 – Dziki na dłużej z watahą

Izako Boars kompletuje skład na 2021 rok. Po wczorajszych smutnych doniesieniach o pożegnaniu EXUSA przyszła kolej na nieco weselsze informacje. W watasze na dłużej pozostaną bowiem Bartosz „Hyper” Wolny, Mateusz „TOAO” Zawistowski, Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły. Organizacja wypełniła tym samym cztery z sześciu wakatów na nadchodzące miesiące.

09.01.2021 – EXUS oficjalnie poza składem Izako Boars

Nasze poranne doniesienia o roszadach w Izako Boars już połowicznie potwierdzone. Organizacja zdecydowała się rozstać z Konradem „EXUSEM” Jeńczeniem. Wydaje się także, że niewiele dzieli nas od przyklepania angażu Michała „mono” Gabszewicza w dziczej watasze.

09.01.2021 – Sidney i DGL oficjalnie poza x-kom AGO

Kolejne doniesienia transferowe dochodzą do nas prosto z obozu x-kom AGO. Warszawska organizacja poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o zakończeniu współpracy z Patrykiem „Sidneyem” Korabem oraz Brajanem „DGL” Lemechą.

09.01.2021 – imd poza iHG. Trener nie przedłuża kontraktu

Illuminar Gaming żegna się z kolejnym ogniwem składu Counter-Strike: Global Offensive. Kontraktu z organizacją postanowił nie przedłużać bowiem Adrian “imd” Pieper – dotychczasowy trener formacji.

09.01.2021 – mono przymierzany do zajęcia miejsca EXUSA w Izako Boars

Kolejny dzień, kolejne doniesienia o małej rewolucji w Izako Boars. Wczoraj informowaliśmy, że bliski przenosin na stare śmieci jest Daniel „STOMP” Płomiński, a dziś mamy drugą bombkę z obozu „Dzików”. Konrada „EXUSA” Jeńczenia ma bowiem zastąpić Michał „mono” Gabszewicz.

08.01.2021 – byali, GruBy, Goofy, Markoś i phr rozpoczęli wspólne treningi

Źródła podają, że Paweł „byali” Bieliński, Dominik „GruBy” Świderski, Tomasz „phr” Wójcik, Kuba „Markoś” Markowski oraz Krzysztof „Goofy” Górski rozpoczęli wspólne treningi, a cały skład może w najbliższej przyszłości zostać zakontraktowany przez zagraniczną organizację.

08.01.2021 – siuhy po testach w Wiśle, jednak z tej mąki chleba raczej nie będzie

Testy były, transferu nie ma. Przynajmniej na razie. Choć wszystko wskazuje na to, że Wisła All in! Games Kraków nie zakontraktuje siuhego, który w ostatnich dniach był sprawdzany przez drużynę.

08.01.2021 – STOMP najprawdopodobniej dołączy do Izako Boars

Nic pewnego, jednak wszystko wydaje się jasne. Daniel “STOMP” Płomiński najprawdopodobniej wypełni lukę po Piotrze “avisie” Świerzynie w Izako Boars i tym samym zapętli swoją karierę, wszak na wyższy poziom wskoczył właśnie pod dziczą banderą.

07.01.2021 – OKOLICIOUZ wraca do CS-a w cowana gaming

Ponowny skok na bok, aby zobaczyć co dzieje się z Polakami za granicą. A tu cyk, Michał “OKOLICIOUZ” Głowaty wreszcie znalazł nowy dom. Polak zasilił niemieckie cowana gaming i miejmy nadzieję, że tym razem zabawi w drużynie przez długi czas.

07.01.2021 – mynio na ławce w Wiśle – testuje go inna drużyna

Transferowa gorączka dopadła także ostatni nienaruszony bastion z Krakowa, choć tam mówi się tylko o testach, a nie o pewnych transferach. Wiktor “mynio” Kruk, czyli motor napędowy zespołu w ostatnich sześciu miesiącach, został posadzony na ławce, aby odbyć testy w innej drużynie.

07.01.2021 – Goofy żegna się z PACT

I znów wracamy do kraju, bo jednak tutaj jest najciekawiej. PACT nieruszony? W żadnym wypadku. Krzysziek “Goofy” Górski niespodziewanie opuścił zespół, a jego była drużyna wskoczyła na szuflowy rowerek. 

07.01.2021 – oskarish dołącza do międzynarodowego MNA

Trochę poza krajowym podwórkiem, ale z rodakiem w roli głównej. Oskar “oskarish” Stenborowski opuszcza cudowną Valhallę i wyrusza w kolejny, międzynarodowy taniec. Polak został kapitanem wielonarodowościowej formacji.

06.01.2021 – mouz oficjalnie poza Illuminar Gaming

Był skład Illuminar Gaming na ławie, to i posadzeni zaczynają się wykruszać. Mikołaj “mouz” Karolewski opuścił cieplutką ławeczkę i jak w poprzednim roku – rozgląda się za potencjalnymi opcjami. 

06.01.2021 – Kylar i KEi sprzedani z AVEZ Esport

Kowalczyk wspominał o tym, że posiada w swoich szeregach dwóch młodych i utalentowanych zawodników, więc łączymy kropeczki. Kylar i KEi zostali sprzedani z AVEZ Esport, a kwestią dni wydaje się oficjalnie potwierdzenie, w jakie miejsce.

05.01.2021 – Sówek opuszcza Illuminar i zapowiada budowę nowego składu

Ruch, który będzie miał konsekwencje w wielu późniejszych doniesieniach. Mateusz “Sówek” Kowalczyk ogłosił swoje rozstanie z Illuminar Gaming, jednak w swoim stylu zapowiedział budowę czegoś nowego. Na skalę światową.

05.01.2021 – GruBy odchodzi z AGO po wygaśnięciu kontraktu

Pierwsza z wielu bomb, która spadła na nas raptem kilka dni temu. x-kom AGO i Dominik “GruBy” Świderski zdecydowali się nie przedłużać kontraktu, który wygasł wraz z końcem roku. Tym samym na rynek transferowy trafiło gorące nazwisko.

31.12.2020 – PGE Turów Zgorzelec żegna skład

Koniec roku i koniec pięknej przygody Kogutów, choć niewiele na to wskazywało. Tym samym napoczęto nieco tępym nożem szuflowy worek z transferami, z którego już wkrótce wysypie się hołda newsów, plotek i pewniaczków.

23.12.2020 – Cały skład Illuminar Gaming ląduje na ławce rezerwowych

Bum, taki news i to jeszcze dzień przed Wigilią. Snax, mouz, Vegi, phr i reatz usiedli na ławie. Wyraźna przesłanka, że transferowy styczeń będzie gorący i przez okres Świąt wypada się na niego przygotować. Nikt jednak nie był gotowy na to, co później się wydarzyło.

14.12.2020 – Markoś, nawrot, Riczi Maszynka i bogdan opuszczają AVEZ Esport

W tym miejscu wszystko się tak naprawdę zaczęło. AVEZ rozstało się z większością załogi, a w organizacji pozostali tylko Kylar i KEi. Jak się później okazało – nie na długo.

Fot. Łukasz Twardowski / Maciej Kołek / Łukasz Bartyzel

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze