Szufla również w PACT. Goofy w poszukiwaniu nowych wyzwań

07.01.2021, 16:37:28

I cyk, kolejny. Czasem żałujemy, że nie mam takiego klasycznego licznika na kliki rodem z reklamy AXE. Do polskiej szufli transferowej dołączył dziś PACT, który oficjalnie pożegnał się z Krzysztofem „Goofym” Górskim. Dla 20-latka to zakończenie nieco ponad półrocznej przygody z zespołem, z którym dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej oraz Esport Tour Pro. 

Górski dołączył do Actiny PACT latem 2019 roku, kiedy po rocznej przygodzie rozstał się z x-kom teamem, w którym w ostatnich miesiącach sprawował rolę rezerwowego. Początki w nowym zespole nie należały jednak do najłatwiejszych, a formacja dowodzona przez Dawida „lunAtica” Cieślaka miała ogromne problemy, by powalczyć o coś więcej zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym podwórku.

Nieudana kampania podczas ESL Mistrzostw Polski czy też rozczarowujące porażki w ramach turniejów OGA Counter PIT i Alienware Game Arena zostały jednak osłodzone jeszcze przed nowym rokiem. W grudniu 2019 Actina PACT święciła triumf w ramach PLE, a sam Goofy został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem zmagań.

Przez wiele miesięcy wydawało się, że 2020 rok może być dla Goofiego i samego PACT-u prawdziwym przełomem. Formacja od dołączenia Jacka „minise’a” Jeziaka notowała sporo obiecujących wyników i perspektywy na przyszłość były naprawdę jasne. W pierwszych dwóch kwartałach udało się zatriumfować w Esport Tour Pro i Esports RDY Cup, a także dotrzeć do półfinału ESL MP i przejść otwarte kwalifikacje cs_summit 6.

W kolejnych miesiącach niewiele brakło do tego, by zakwalifikować się na prestiżowe zawody ESL One New York, jednak w ogólnym rozrachunku na próżno było szukać większych sukcesów. Te przyszły dopiero w końcówce roku, gdy podopieczni Vincenta „VinSa” Józefiaka zgarnęli kolejną statuetkę Esport Tour Pro i obronili trofeum Polskiej Ligi Esportowej po zaciętym finale przeciwko Illuminar Gaming.

Ostatnim turniejem Goofiego w barwach Actiny PACT była z kolei siódma edycja Nine to Five, gdzie piątka dowodzona przez lunAtica musiała uznać wyższość Cloud9 już w ćwierćfinale fazy pucharowej.

Wraz z zakończeniem współpracy z Goofym PACT rozpoczął poszukiwania następcy, który zajmie miejsce 20-letniego strzelca. – Dzięki Goofy za ten czas, jesteś świetnym graczem i jeszcze lepszą osobą! Drużyna podjęła jednak decyzję, żeby pójść w innym kierunku i spróbować nowych rozwiązań. Wierzę, że obu stronom wyjdzie to na lepsze – skomentował na Twitterze Kacper „darko” Ściera.

Aktualny skład PACT: 

  • Jacek „minise” Jeziak
  • Kamil „Sobol” Sobolewski
  • Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Kacper „darko” Ściera
  • Vincent „VinS” Józefiak (trener)

Fot. Polska Liga Esportowa

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze