Sześć meczów za Wisłą, miejsce lidera w kieszeni
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Sześć meczów za Wisłą, miejsce lidera w kieszeni

16.09.2020, 08:26:30

Jeśli nazywać coś „super wieczorem” ESL Mistrzostw Polski, to właśnie dni meczowe tej rangi. Niecodziennie AVEZ Esport dzieli się przecież punktami z Wisłą All in! Games Kraków, a x-kom AGO wchodzi w pełną ołowiu polemikę z Illuminar Gaming.

Dwa tygodnie czekaliśmy nim wszyscy uczestnicy ESL Mistrzostw Polski włączą się do walki o pierwsze punkty. Ostatnim nieobecnym zmagań do wczorajszego wieczoru byli reprezentanci AVEZ Esport. I cóż – grę rozpoczęli z przytupem, bo od symbolicznego ostatnio spotkania z Wisłą All in! Games Kraków. Obie sekcje nie odstępują od siebie nawet na krok.

Choć w zmaganiach międzynarodowych lepszym bilansem może pochwalić się ostatnio Biała Gwiazda, to właśnie Ośmiornice zgarnęły pierwsze punkty na niezwykle wyrównanym Mirage’u. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego nie pozostali jednak dłużni, szybko odgrywając się na Overpassie. Dzięki zdobytym oczkom to zresztą Wisła All in! Games Kraków przejęła zresztą miejsce lidera tabeli.

Otwarta wymiana ciosów miała miejsce również w obdarzonym drugim dnem spotkaniu x-kom AGO z Illuminar Gaming. Aktualni mistrzowie kontra upadli zwycięzcy. Uczestnicy ESL Pro League vs. zespół, z którego na międzynarodowe wody wypłynął główny filar zespołu. Potencjał dwumeczu okazał się ogromny nie tylko na papierze. Bo choć Jastrzębie nie dały rywalom większych szans na Trainie, Vertigo było już zupełnie inną historią.

Wygląda więc na to, że Tomasz „phr” Wójcik na dobre odnalazł się w szeregach Illuminar Gaming, a kilkutygodniowe testy nowego nabytku powoli znajdują efekty w postaci wyników. Dwa triumfy przeciwko Izako Boars i remis z x-kom AGO? Cóż – większość uczestników EMP podobny bilans wzięłoby przecież w ciemno.

Wyniki drugiego dnia drugiego tygodnia ESL Mistrzostw Polski:

  • x-kom AGO 16:9 Illuminar Gaming – Train
  • Illuminar Gaming 16:11 x-kom AGO – Vertigo
  • Wisła All in! Games Kraków 13:16 AVEZ Esport – Mirage
  • AVEZ Esport 12:16 Wisła All in! Games Kraków – Overpass

ESL Mistrzostwa Polski powrócą 21 września. W trzecim tygodniu rozgrywek nie zobaczymy Wisły All in! Games Kraków, która ma na koncie aż sześć rozegranych map. Żaden inny zespół nie stawiał się na serwerze tak często, wobec czego pozycja lidera ma dziś charakter czysto symboliczny.

Fot. Wisła All in! Games Kraków
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze