szejn i siuhy w mousesports! Rusza akademia mouz NXT

szejn i siuhy w mousesports! Rusza akademia mouz NXT

18.06.2021, 16:44:09

Potwierdziły się doniesienia społeczności o zakontraktowaniu dwóch Polaków w mousesports. Kamil “siuhy” Szkaradek oraz Hubert “szejn” Światły oficjalnie zasilili akademię niemieckiej organizacji – mouz NXT.

Szkaradek i Światły o wejściu w nowy etap kariery poinformowali niecały tydzień temu. To wówczas opuścili szeregi Izako Boars, zapowiadając rozwinięcie esportowych skrzydeł. – Jak już zauważyliście, ostatnimi czasy na serwerze brakuje Siuhego oraz szejna. Nasze Dziczki niebawem rozpoczną nowy rozdział w swojej karierze, który ogłosimy już wkrótce – czytaliśmy wówczas w komunikacie organizacji.

Dziś już wiemy, że wspomnianym etapem jest próba zawojowania sceny międzynarodowej. Siuhy i szejn zostali bowiem oficjalnie zakontraktowanymi graczami mousesports. A właściwie akademii mousesports, a więc nowego projektu w historii jednego z najdłużej funkcjonujących klubów esportowych na świecie. Potwierdziły się więc zakulisowe informacje podawane wcześniej przez Patryka Steca rozszerzone później na łamach Cybersport.pl przez Tomasza Jóźwika.

Ciężko było utrzymać to w tajemnicy, ale teraz jest to w końcu oficjalne! Czas zacząć grind i pokazać wszystkim, do czego jesteśmy zdolni! Lecimy – skomentował na Twitterze siuhy. 

Oprócz duetu Polaków w składzie widzimy ponadto Ádáma „torzsi” Torzsása – Węgier do niedawna reprezentujący Budapest Five. Kadrę uzupełniają ponadto Jon “JDC” de Castro kojarzony z Univorns of Love czy PANTHERS Gaming, a także Dorian “xertioN” Berman z historią m.in. w KPI Gaming.

Co ciekawe z zarówno Niemiec, jak i gracz z Izraela mieli już okazję grywać z Polakami. JDC łączył niegdyś siły z Michałem “OKOLICIOUZEM” Głowatym i Mateuszem “mantuu” Wilczewskim. xertioN zna się z kolei z Adrianem “SAYNEM” Łączyńskim i Piotrem “avisem” Świerzyną. 

Średnia wieku graczy akademii wynosi 18,6. Najmłodszym zawodnikiem jest pochodzący z Izraela xertioN. Najstarszym reprezentantem – wychowanek niemieckiej sceny JDC.

Skład mouz NXT:

  • Dorian „xertioN” Berman – 16 lat
  • Kamil „siuhy” Szkaradek – 18 lat
  • Hubert „Szejn” Światły – 19 lat
  • Ádám „torzsi” Torzsás – 19 lat
  • Jon „JDC” de Castro – 21 lat

Kadrę trenować będzie Dennis “sycrone” Nielsen z zawodniczą przeszłością w Tricked Esport, Copenhagen Flames, Sprout, North Academy czy Fragsters.

Cieszymy się, że w końcu możemy podzielić się z wami najnowszym projektem. Zapewnimy najbardziej obiecującym talentom w CS:GO te same zasoby, technologię i know-how, co naszemu głównemu składowi. Rzucimy im wyzwanie, by zostali gwiazdami jutra – czytamy w oficjalnym oświadczeniu mousesports.

Okiem w przyszłość: Kamil „siuhy” Szkaradek

mouz NXT to pierwszy projekt w historii akademii. Myszki nawet w głównym składzie stawiały jednak na rozwój talentów. To one na pewnych etapach funkcjonowania organizacji dawały szansę m.in. Robinowi „ropzowi” Koolowi, Davidowi „frozenowi” Čerňanský’emu czy Aurimasowi „Bymasowi” Pipirasowi związanymi z klubem do dzisiaj.

Fot. Izako Boars

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze