Szczęśliwa siódemka. Polacy trzy kroki od VALORANTOWEGO turnieju roku

Szczęśliwa siódemka. Polacy trzy kroki od VALORANTOWEGO turnieju roku

20.11.2020, 01:38:16

Niewiele dzieli już Entropiq, nolpeki i miksowe -sheesh- od awansu do głównego etapu First Strike’a. Na liście startowej zobaczymy dziś siedmiu Polaków. Niestety drabinka wyklucza awans wszystkich biało-czerwonych, jednak nas ucieszy sukces choćby jednej ze wspomnianych ekip. W końcu kochamy G2 Esports, ale nie samym Patitkiem człowiek żyje. Chcemy oglądać coraz więcej rodaków w światowej czołówce VALORANTA.

Błagamy, tym razem bez dram

Bo to, co działo się w poprzedniej rundzie kwalifikacyjnej do First Strike, ze sportową atmosferą nie miało wiele wspólnego. Polaryzacja społeczna uwydatniła się momentalnie i w internecie przebieraliśmy w komentarzach obrońców i największych przeciwników G2 Esports. Ci drudzy w swoich osądach byli szczególnie brutalni. A to przecież nie o to chodzi, żeby komuś dowalić. Wszyscy chcemy się dobrze bawić.

Jeszcze tak pokrótce dla osób, które jakimś cudem ominęła cała podsadzkowa afera. W jednym ze spotkań poprzednich kwalifikacji do First Strike drużyna Guild Esports zastosowała zagrywkę, która wedle regulaminu była traktowana jako nielegalna. draken i spółka wygrali swój mecz z G2 Esports i świętowali sukces przez niemal okrągłą dobę, jednak administracja w porę się zreflektowała. Efekt? Natychmiastowa dyskwalifikacja i drugie życie dla ekipy Patitka. A, no i jeszcze burza w internecie. Można było to przewidzieć.

Guild? Jest ponownie. I to po tej samej stronie drabinki co Entropiq czy nolpenki. Kolejna drama wisi w powietrzu? Cóż, jeśli ludzie Beckhama nie wpadną na pomysł grania podsadzki, która nawet nie przyniosła im wielkich korzyści, najprawdopodobniej nie. I w to właśnie chcemy wierzyć.

Wszystkich nie uszczęśliwisz

Bo zdążyliśmy już wspomnieć, że po jednej stronie drabinki turniejowej spotkają się Entropiq z NEEXEM, MOLSIM, starxo i RETO a także nolpenki, którego barw broni zeek. W wymarzonym scenariuszu zobaczmy polsko-polskie starcie o awans do głównej fazy First Strike’a.

Rzeczywistość może być jednak brutalniejsza. Guild rozwścieczone ostatnimi wydarzeniami nie bierze jeńców i obawiamy się, że wielu trudniejszych przeciwników na tym etapie kwalifikacji wylosować się nie dało. Podobny postrach budzą tylko Ninjas in Pyjamas oraz Giants. A to przecież składy, które z czołówką obcują na co dzień. 

Nieśmiertelny stark

Ten gościu nigdy się nie podda i nawet gdy część osób już go skreśli, on powróci z kolejnym świetnym występem, który zamknie jadaczki dużej grupie krzykaczy. Taki sukces już niedaleko, bo stark razem z Ayke i trójką zagranicznych kompanów pierwszą część kwalifikacji rozegrali koncertowo. 

Wizja rywalizacji z Heretics czy Giants pozwala jednak zejść na ziemię. Skład polskiego duetu potrzebuje nie tylko wspięcia się na szczyt własnych możliwości, ale też dotyku czarodziejskiej różdżki. No ale czemu by nie? Lepszego momentu (przynajmniej w tym roku) już nie będzie.

Harmonogram spotkań kwalifikacyjnych z udziałem Polaków do First Strike na dziś:

  • 17:00 – nolpenki vs Mik0nsDiciple
  • 17:00 – Entropiq vs Enterpirse Esports
  • 17:00 – Team Heretics vs -sheesh-

W przypadku zwycięstw kolejne spotkania biało-czerwonych rozpoczną się o godzinie 18:00. Drugi triumf da premię do kolejnego dnia, gdzie o awansie zadecyduje seria BO3.

A w oczekiwaniu na mecze zapraszamy do nadrobienia naszego ostatniego programy z cyklu VALORANT TALK. Tam o wspomnianej dramie i wszystkim, co działo się ostatnio wokół produkcji Riot Games.

 

Fot. Entropiq / x-kom AGO / Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze