Szczepienia obowiązkowe podczas wszystkich turniejów PGL

Szczepienia obowiązkowe podczas wszystkich turniejów PGL

19.09.2021, 12:16:02

To już pewne. Wszystkie wydarzenia organizowane przez PGL od 2022 roku wymagać będą od uczestników okazania certyfikatów szczepień na COVID-19. I w żadnym wypadku nie jest to zaskoczenie.

Po dwóch latach pełnych perturbacji organizatorzy esportowych rozgrywek zapowiadają powroty do hal, na trybuny zapraszając przy tym kibiców. Z pełną świadomością zapowidają jednak podtrzymywanie wszelkich wytycznych epidemiologicznych i utrzymania najwyższych standardów bezpieczeństwa sanitarnego. 

Silviu Stroie, dyrektor generalny PGL, zapowiedział, że wstęp na turnieje organizowane przez jego firmę będą miały wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Wymóg okazania certyfikatu dotyczyć będzie zarówno graczy, pracowników, jak i – rzecz jasna – obecnych w arenach kibiców.

Głęboko wierzę, że jedynym sposobem na przywrócenie ogromnych wydarzeń LAN-owych jest wymaganie pełnego szczepienia uczestniczących graczy, talentów i widzów. Będzie to wymóg dla wszystkich nadchodzących wydarzeń PGL w 2022 roku przyznał Stroie za pośrednictwem Twittera.

Środki bezpieczeństwa zaczną jednak obowiązywać dopiero w 2022 roku. Oznacza to, że podczas PGL Majora w Sztokholmie certyfikaty szczepień nie będą wymagane, choć organizatorzy mają w planach wypełnienie po brzegi sali mieszczącej 14 tysięcy kibiców. Stroie zapewnia jednak, że PGL działa w tym przypadku zgodnie z wytycznymi szwedzkiego rząd. 

I jednocześnie przestrzega:

W przypadku Majora zdecydowanie zalecamy wszystkim zaszczepienie się przed wzięciem udziału w imprezie na tak dużą skalę i z pełnymi trybunami – kontynuował w mediach społecznościowych.

Major już na pewno w Sztokholmie. I to z publiką!

Na podobne ruchy zdecydowali się już przedstawiciele Valve czy ESL Gaming. Obowiązek szczepień wprowadzono już na The International czy Intel Extreme Masters w Katowicach.

Fot. Riot Games / Bartosz Plotka

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze