Szagi: O sensacji będziemy mówić dopiero wtedy, gdy wygramy cały turniej

Szagi: O sensacji będziemy mówić dopiero wtedy, gdy wygramy cały turniej

25.02.2021, 18:50:50

– Sensacją będzie można nas nazwać dopiero wtedy, gdy zwyciężymy w całym turnieju. To gigantyczne wyzwanie, ale w to celujemy i wierzymy, że może nam się udać – mówił nam Oskar „Szagi” Stabiński, reprezentant Cromcodiles.

Do turnieju dostaliście się z ostatnich kwalifikacji, jednak doszliście aż do fazy pucharowej. Można nazwać was sensacją całych zawodów?

Sensacją będzie można nas nazwać dopiero wtedy, gdy zwyciężymy w całym turnieju. Na razie jest na to zdecydowanie za wcześnie. To gigantyczne wyzwanie, ale w to celujemy i wierzymy, że może nam się udać.

Do ostatniej kolejki walczyliście o udział w fazie pucharowej Winter Cupa. W meczu przeciwko devils.one czuliście dodatkową presję?

To zabawne, ale nie czuliśmy zupełnie żadnej presji. Podeszliśmy do tego pojedynku na całkowitym luzie, a to zaowocowało. Udało nam się pokonać devils.one i dziś jesteśmy w fazie pucharowej.

Po zakończeniu rundy zasadniczej macie sobie coś do zarzucenia? Jest jakaś rzecz, którą mogliście wykonać lepiej?

Nie mamy sobie zbyt wiele do zarzucenia, cieszymy się z awansu. Co prawda mogliśmy lepiej zagrać przeciwko Koziołkom i XPG Invicta, gdzie ostatecznie mecze zakończyły się remisami, ale nie mamy prawa narzekać.

Jak wpłynie na Was gra bez Emera? Dexir będzie w stanie wejść w buty Arkadiusza?

Zdecydowanie tak. Dexir to świetny zawodnik i nikt w zespole nie ma co do niego wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że w play-offach Polish Winter Cup pokaże, na co go stać.

Większość składów z Winter Cupa jest częścią organizacji o ugruntowanej pozycji na innych scenach. Po niektórych zgłoszono się w trakcie sezonu. Nie czujecie się lekko pominięci? A może współpraca pod banderą KromkiChlebai i JaRock! układa Wam się doskonale?

Organizacji nie mogę mieć absolutnie nic do zarzucenia. Jakub “Kromkachleba” Górka to świetny szef i nie było momentu, w którym nie byłby skory nam pomóc i nie realizowałby naszych potrzeb.

Planujecie dalszą grę w takim zestawieniu?

Winter Cup będzie niestety naszym ostatnim turniejem w tej paczce. W drużynie pojawiło się parę komplikacji, które zakończyły się na porozumieniu o rozstaniu.

Czym byłby dla was – lub konkretnie dla Ciebie –  triumf w Winter Cupie?

Trudno powiedzieć. Może miłym zakończeniem naszej długiej współpracy. To byłoby idealny podsumowanie tej wspólnej przygody.

Winter Cup doszczętnie wypełnił zimową lukę, czy wy – gracze – wciąż potrzebujecie więcej rywalizacji?

Według mnie obecny format jest idealny, gdyż tworzy wystarczająca ilość czasu na przygotowania, jak i na same turnieje. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia edycja Polish Winter Cupa. Miło będzie tu wrócić.

Fot. Ubisoft

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze