Świętokrzyskie powoli rusza na podbój esportu
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Świętokrzyskie powoli rusza na podbój esportu

15.07.2020, 10:50:07

Promowanie regionu poprzez esport? Nic nowego. Kolejne tego typu inicjatywy? Dobra informacja dla wszystkich. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego dołączył do trendu i zaprasza na turniej w FIFĘ 20. 

Najlepszym przykładem tego, jak można promować region poprzez esport jest współpraca Intel Extreme Masters i Katowic. Ludzie na całym świecie kojarzą miasto z tej konkretnej imprezy, o czym wielokrotnie mówił między innymi prezydent Marcin Krupa. Przytaczał różne sytuacje, gdzie mieszkańcy Norwegii czy Chin jako pierwszą myśl związaną z usłyszeniem nazwy „Katowice” podawali IEM.

Nic dziwnego, że zapoczątkowany na Śląsku trend zaczął rozwijać się jeszcze szerzej. Mistrzem w tego typu współpracach jest oczywiście ESL, które przekonuje do wspólnych działań miasta z różnych krajów. W Polsce jednak są też konkurenci – Gdynia zapłaciła przecież za Games Clash Masters, Gliwice miały zapłacić za Games Clash Arena, a były też mniejsze przykłady. Teraz do gry wchodzi województwo świętokrzyskie.

Zaczyna powoli, bo od organizacji internetowego turnieju FIFA 20, w którym są trzy kategorie rywalizacji – szkoły, kluby i open. Dwie pierwsze mają charakter regionalny, a ostatnia jest przeznaczona dla graczy z całego kraju.

Szybkie wakacyjne zmagania, w których nie wygracie pieniędzy, ale możecie zdobyć całkiem fajne nagrody. W kategorii otwartej jest to chociażby dwuosobowy bilet na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej, w zawodach dla klubów voucher na 6-dniowy pobyt w Uzdrowisku Busko-Zdrój czy zapas wody od sponsora, który otrzyma też szkoła najlepszego zawodnika.

Brzmi całkiem nieźle, jedyne do czego można się przyczepić to zbyt mała ekspozycja regionu. Jest specjalna strona internetowa, a tam niestety nie znajdziemy np. informacji o atrakcjach województwa świętokrzyskiego czy miejscach wartych odwiedzenia. Nadzieją jest to, że turniej jeszcze nie wystartował, więc jest czas na aktualizację witryny czy pokazanie filmów reklamowych podczas transmisji.

Tak czy inaczej, zagrać warto. Zapisy trwają do 17 lipca, a pierwsze mecze wystartują 21 lipca. Zgłosić można się pod tym adresem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze