StylDunów z niezłym debiutem w światowym rankingu. Miks Bielińskiego „drugą siłą” w Polsce

StylDunów z niezłym debiutem w światowym rankingu. Miks Bielińskiego „drugą siłą” w Polsce

26.01.2021, 08:19:14

Kwalifikacje do DreamHacka Open January spędzały nam sen z powiek – głównie za sprawą StylDunów i Anonymo Esports. Nawet po ostatecznych porażkach Polaków zastanawialiśmy się nad tym, jak debiuty biało-czerwonych wpłyną na światowe rankingi.

Okazuje się, że choć StylDunów zadebiutował wcale niekiepsko, wciąż istnieje formacja, która przewyższa miks w światowej klasyfikacji. O ile bowiem ekipa Pawła “byaliego” Bielińskiego szturmem wbiła się na czterdzieste czwarte miejsce globu, o tyle dwie lokaty wyżej stale znajduje się Actina PACT. Tak, tak – ta sama Actina PACT, która meczu na HLTV.org nie zanotowała od 15 grudnia.

Anonymo Esports z kwalifikacjami do DreamHacka pożegnało się nieco prędzej niż StylDunów. Spółka Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego przegrała zresztą z Dunami w bezpośrednim starciu. Wobec tego wspinaczkę po szczeblach zestawienia rozpocznie od pięćdziesiątego szóstego miejsca. Po pierwszych wyzwaniach Anonimy są więc sklasyfikowane jako “trzecia” siła nad Wisłą.

Należy pamiętać jednak, że ranking to bardzo umowny. Przede wszystkim nie sposób oszacować poziomu drużyn po jednych tylko kwalifikacjach. O prawdziwym rozkładzie sił otwarcie mówić będziemy dopiero za kilka tygodni. Wielce prawdopodobne, że w tym czasie StylDunów przestanie już funkcjonować. Trudno uwierzyć w to, że tylu talenciaków nie znajdzie wreszcie dla siebie domu. Michał “MICHU” Müller głośno i wyraźnie zaznaczył już, że nie zamierza stać w miejscu.

Polskie drużyny w światowym rankingu HLTV.org:

42. Actina PACT – 21 punktów

44. Styldunów – 21 punktów

56. Anonymo Esports – 18 punktów

61. Wisła All in! Games Kraków – 15 punktów

62. Izako Boars – 14 punktów

82. HONORIS – 10 punktów

97. Pompa Team – 8 punktów

102. x-kom AGO – 7 punktów

202. Arcane Wave – 0 punktów

W globalnej czołówce bez wielkich zmian. Triumf Natus Vincere podczas światowych finałów BLAST Premier nie popchnął drużyny wyżej. Na’Vi wciąż znajduje się bowiem na najniższym stopniu podium, patrząc w górę na Astralis oraz Team Vitality. Z czołowej piątki wypadli jednak zawodnicy Heroic. Zastąpił ich Team Liquid, który z Gabrielem “FalleNem” Toledo w składzie wygrał dwa z czterech rozegranych meczów.

Pełny ranking HLTV.org po poniedziałkowej aktualizacji znajdziecie w TYM miejscu.

Fot. Radosław Makuch
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze