Stos nadziei nie mniejszy niż wzgórze obaw, czyli o ewentualnym transferze MICHA do MAD Lions

Stos nadziei nie mniejszy niż wzgórze obaw, czyli o ewentualnym transferze MICHA do MAD Lions

01.03.2021, 14:27:55

Jak grom z jasnego nieba spadły na nas informacje z obozu MAD Lions, które według neLa z 1pv.fr zamierza zrezygnować z duńskiego składu CS:GO i przekształcić go w międzynarodowy kolektyw złożony z zawodników z różnych krajów. Utrata Rasmusa „sjuusha” Becka i Ismaila „refrezha” Aliego na rzecz Heroic miała spowodować przesunięcie na ławkę rezerwowych Fredrika „roeJa” Jørgensena i Rasmusa „HooXiego” Nielsena, a wśród graczy, którzy mogą dołączyć do hiszpańskiej organizacji wymieniany jest Michał „MICHU” Müller.

Dla MAD Lions ostatni rok obfitował w niepowodzenia. Mowa tu zresztą nie tylko o serwerowych porażkach, ale też decyzyjnych niewypałach, które skutkowały jeszcze cięższą atmosferą wokół drużyny, która jeszcze kilka miesięcy temu aspirowała do topowej dziesiątki światowego rankingu. Gdyby nie triumf w pierwszym sezonie FLASHPOINT, za który skandynawska ekipa zainkasowała pół miliona dolarów, mówilibyśmy o prawdziwej tragedii.

Nazwa MAD Lions w świecie CS:GO w ostatnich miesiącach nie kojarzyła się zbyt dobrze polskim kibicom. Zaangażowanie Pawła „innocenta” Mocka do zespołu tylko po to, by zrezygnować z niego po dwóch turniejach, zostało odebrane jako skrajna bezmyślność i ciężko się temu absolutnie dziwić. Jedynym pocieszeniem było to, że na koniec Polaka puszczono za darmo do Anonymo Esports, w którym mógł on powrócić do rywalizacji na odpowiednim poziomie.

Jak można się było spodziewać, odzew rodzimego community na informacje podane przez neLa nie zostały odebrane w szczególnie pozytywny sposób. Obawy są zrozumiałe, wszak jeszcze przez długie miesiące będziemy rozpatrywać sytuację z innocentem w roli głównej, jednak warto zwrócić uwagę na to, że tym razem sytuacja jest zupełnie inna. Osoby na najwyższych szczeblach w hiszpańskiej organizacji zdały sobie chyba sprawę z tego, w jakim kierunku powinna pójść organizacja.

Jedynym zawodnikiem, który pozostanie na pokładzie, będzie Thomas „TMB” Bundsbæk. Duńczyk został nie tak dawno sprowadzony do formacji i bez cienia wątpliwości można go określić mianem ogromnego talentu. Młode działo tego kalibru będzie potrzebne, żeby zachować pierwiastek tożsamości, a także realnie pomóc nowym nabytkom. Tymi według francuskiego dziennikarza mają być nie tylko MICHU, ale też Simon „twist” Eliasson czy Bogdan „xsepower” Chernikov.

Wiem, szału nie ma. Szwed od dawna nie dał nam powodów do tego, by postrzegać go jako topowego zawodnika, a rosyjski snajper nie bez przyczyny został przesunięty na ławkę rezerwowych forZe. MICHU mógłby zostać otoczony kolejnymi graczami, których musiałby nosić na plecach, zupełnie jak w Envy. Niepokoi też na pewno fakt, że nie mówi się o żadnym trenerze, choć wyobrażamy sobie scenariusz, że wraz z Müllerem w pakiecie poszedłby Jakub „kuben” Gurczyński.

Każdy wolałby chyba scenariusz, w którym MICHU łata lukę po NBK-u w OG, ale jeśli jest to nierealny scenariusz, to chyba nie ma co wybrzydzać. Od momentu dołączenia do ENCE Paweł „dycha” Dycha pokazuje, że sporo meczów da się jednak wygrywać w pojedynkę, a jest to na pewno świetna promocja. MAD Lions ma renomę i kontakty, więc Michał na pewno nie powtórzy scenariusza z Envy, w którym przez kilka miesięcy nie grał nawet treningów. Slot w rozgrywkach FLASHPOINT gwarantuje też szanse na grube dolary.

MICHU ma na karku 24 lata, więc odwlekanie transferu przykładowo do lata na pewno nie wpłynie dobrze na jego sytuację. Sam Polak podkreślał, że jest głodny gry jak nigdy wcześniej, więc nawet jeśli miałby występować w średnim na papierze rosterze, to i tak będzie to lepsze niż grindowanie FPL-a. A nóż widelec do spółki z TMB rozwali on kilka lepszych zespołów i zwróci na siebie uwagę przed kolejną wielką szuflą?

Envy miało być szansą i oknem wystawowym na wielki świat, ale wielkie plany pokrzyżowała pandemia. Czy tym razem będzie lepiej? Pozostaje nam trzymać kciuki.

Fot. DreamHack / Alex Maxwell

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze