starxo poznał drabinkę na VCT Challengers

starxo poznał drabinkę na VCT Challengers

03.04.2021, 14:23:08

Wszelkie wątpliwości dotyczące play-offów najbliższych rozgrywek z cyklu VCT Challengers EU zostały wczoraj rozwiane. W godzinach popołudniowych poznaliśmy drabinkę, a tym samym potencjalnych rywali Patryka „starxo” Kopczyńskiego, który wspólnie z Acend będzie celować w awans do finałów Challengers, gdzie zagrają także formacje z Turcji oraz regionu CIS, a których stawką będzie przepustka na Masters Reykjavík.

Już w pierwszym zaplanowanym na 6 kwietnia spotkaniu zobaczymy powtórkę z ostatniego VCT Masters. Kopczyński i spółka podejmą Ninjas in Pyjamas, z którym przegrali w premierowym meczu w ramach europejskich mistrzostw, ale później zrewanżowali się im w starciu decydującym o awansie do fazy pucharowej. Z perspektywy polskich kibiców będzie to bez cienia wątpliwości najciekawszy pojedynek, gdyż istnieje szansa na bój pomiędzy starxo a Mikołajem „Mickebwoyem” Chojnackim, który czeka na swój debiut w NiP.

Tego samego dnia będziemy również świadkami potyczki Guild Esports oraz Alliance. Faworytem będzie oczywiście William „draken” Sundin i jego koledzy, ale nie można wykluczyć, że delikatnie przebudowany europejski kolektyw pokusi się o niespodziankę i zaskoczy Szwedów. Enzo „Fearoth” Mestari i spółka w starciu decydującym o seedingu pokonali wszak Heretics, które wydawało się bezapelacyjnym pewniaczkiem.

Z uwagi na niespodziewaną porażkę Heretics zobaczymy też bardzo ciekawe starcie pomiędzy Heretics oraz Opportunists, czyli byłymi zawodnikami Dfuse Team. Z perspektywy poziomu sportowego będzie to na pewno najbardziej ekscytująca batalia, która nie będzie miała jednoznacznego faworyta. Niewykluczone, że Logan „LOGAN” Corti i spółka wystąpią już pod nową banderą, gdyż mówi się o ich angażu w Team BDS.

Ostatnim starciem ćwierćfinałowym będzie potyczka FunPlus Phoenix oraz Vitality. Od momentu zmian w składzie podopieczni francuskiej organizacji radzą sobie naprawdę przyzwoicie, ale Jesse „JESMUND” Terävä i jego koledzy będą mieli bardzo trudne zadanie, gdyż po drugiej stronie staną zawodnicy, którzy postawili spory opór Acend w półfinale VCT Masters.

Pierwsza runda VCT Challengers 1 prezentuje się w następujący sposób: 

  • Ninjas in Pyjamas vs. Acend
  • Guild Esports vs. Alliance
  • Heretics vs. Opportunists
  • FPX vs. Vitality
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze