starxo oficjalnie w austriackiej organizacji. Poznajcie Raise Your Edge Gaming

starxo oficjalnie w austriackiej organizacji. Poznajcie Raise Your Edge Gaming

31.01.2021, 17:09:42

Potwierdziły się doniesienia naszej redakcji sprzed dwóch tygodni. Zgodnie z przewidywaniami Patryk „starxo” Kopczyński zasilił szeregi austriackiej organizacji Raise Your Edge Gaming.

Przyszłość Kopczyńskiego stanęła pod znakiem zapytania na początku stycznia 2021 roku, gdy jego ówczesny pracodawca ogłosił odejście ze sceny VALORANT. Niespodziewanie cały zespół Entropiq Gaming, a w tym aż czterech Polaków, pozostał na lodzie. Dziś wyjaśniła się transferowa sytuacja jednego z nich.

Angaż starxo w austriackim klubie nie jest wielkim zaskoczeniem. Już 18 stycznia informowaliśmy o potencjalnym zakontraktowaniu międzynarodowej ekipy Don’t even ask właśnie w Raise Your Edge Gaming. Choć do niedawna Kopczyński rywalizował u boku trzech Polaków, tym razem zakorzenił się w sekcji pełnej obcokrajowców.

Wśród kompanów biało-czerwonego widzimy Ukraińca, Turka, Hipszana, a także Fina, co daje nam istną mieszankę wybuchową. Mehmet Yağız „cNed” İpek znany był wcześniej z noplenki, a Jose Luis „koldamenta” Aranguren Herrero i Vlad „Kiles” Shvets mają za sobą krótką przygodę w barwach Movistar Riders. Rolę szkoleniowca przejął z kolei Litwin – Laurynas „Nbs” Kisielius, wprowadzając do składu jeszcze większą różnorodność.

– W końcu nadszedł ten czas! Z DUMĄ ogłaszam, że będę częścią Teamu RYE. Odważny skład na najbliższe miesiące! Przed nami dużo ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że uda nam się to udowodnić i pokazać, że nie warto nas ignorować. Do zobaczenia na serwerze! – poinformował starxo za pośrednictwem Twittera.

Sklad Raise Your Edge Gaming:

  • Patryk „starxo” Kopczyński
  • Jose Luis „koldamenta” Aranguren Herrero
  • Vlad „Kiles” Shvets
  • Mehmet Yağız „cNed” İpek
  • Santeri „BONECOLD” Sassi

Choć Kopczyński pierwsze kroki na esportowej scenie stawiał jako zawodnik Fortnite, bardzo szybko awansował na jednego z najlepszych reprezentantów Polski na scenie Valoranta. Tylko w barwach kultowego nad Wisłą THOSE GUYS zdobył mistrzowskie tytuły Valorant Challenge, Polish Esport Cup, x-kom AGO Cup, Crunchips Cup, Dell Cup by x-kom AGO czy Polish Invitational. Dobra dyspozycja w lokalnych zmaganiach otworzyła mu drzwi do czeskiego Entropiq, a teraz karierę kontynuować będzie w prawdziwie międzynarodowej kadrze.

Raise Your Edge Gaming do tej pory było organizacją znaną na scenie PUBG, Hearthstone czy StarCrafta II.

Warto podkreślić, że w nowym zespole starxo nie będzie pełnić roli Controlera i ponownie wcieli się w Duelistów.

Fot. Archiwum kozackich Valorantowców
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze