starxo o krok od półfinałów VCT Masters. Polak ponownie podejmie NiP

starxo o krok od półfinałów VCT Masters. Polak ponownie podejmie NiP

19.03.2021, 12:16:21

Ostatni reprezentant Polski na VCT Masters wraca do boju. Już dziś po południu Patryk „starxo” Kopczyński i jego kompani z Acend podejmą Ninjas in Pyjamas w walce o półfinał prestiżowych zawodów i status jednej z czterech najlepszych formacji starego kontynentu. Dodatkowo będziemy również świadkami przetarcia pomiędzy Guild i Dfuse Team. 

Po czterech dniach przerwy zmagania w ramach VCT powróciły z hukiem, a my mogliśmy z zapartym tchem śledzić najlepsze formacje Europy w boju o pierwsze miejsca w fazie pucharowej. Sporo emocji dostarczyło nam już Heretics, które nie tylko wykorzystało po raz pierwszy sześcioosobowy roster pomiędzy mapami, ale też zaskoczyło Reyną wybieraną przez Žygimantasa „nukkyego” Chmieliauskasa. Co prawda triumfatorzy First Strike’a oddali NiP drugą arenę, ale na finałowym Ascencie byli już bezkonkurencyjni, co pozwoliło im przedłużyć swoją serię bez porażki do ośmiu spotkań.

Nieco później na serwerze pojawili się reprezentanci FPX oraz Dfuse Team, a sam mecz można określić jedynie mianem koncertu błędów po jednej i po drugiej stronie. Obie ekipy zagrały poniżej oczekiwań, a pomimo tego, że widowisko i tak mogło się podobać, to lekki niedosyt na pewno pozostaje widoczny. Ostatecznie górą była formacja dowodzona przez Kirilla „ANGE1A” Karasiowa, ale nie zakładamy innego scenariusza aniżeli rewanż już w półfinale.

Dziś z kolei na serwer wróci Acend z Patrykiem „starxo” Kopczyńskim na czele. Ostatni reprezentant Polski na VCT Masters spróbuje ponownie zaprezentować się z wybornej strony i zrewanżować się Ninjas in Pyjamas za porażkę z pierwszego dnia turnieju głównego. Ciężka przeprawa czeka z kolei Guild Esports, które będzie musiało zmierzyć się z francuskim Dfuse, które podejdzie do meczu w roli wyraźnego faworyta.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach VCT Masters: 

  • 17:00 – NiP vs. Acend
  • 20:00 – Guild vs. Dfuse Team

Wszystkie mecze w ramach VCT Masters wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Entropiq

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze