starxo i zeek zagrają na VCT Masters w Berlinie!

starxo i zeek zagrają na VCT Masters w Berlinie!

17.08.2021, 11:34:27

W szampańskich nastrojach polscy kibice sceny Valoranta zakończyli poniedziałkowe zmagania w ramach VCT Challengers EMEA. Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt po szalonej serii przeciwko reprezentantom Gambit Esports przypieczętowali swój awans na VCT Masters – kolejnym turnieju LAN-owym, który zostanie rozegrany we wrześniu w Berlinie. 

Seria piętnastu spotkań bez porażki od momentu, w którym Aleksander „zeek” Zygmunt wstąpił w szeregi austriackiej organizacji została przedłużona o kolejny mecz. Formacja dowodzona przez Santeriego „BONECOLDA” Sassiego podeszłą do starcia z Gambit z pozycji faworyta, jednak bezpośrednie przetarcie z najlepszą formacją regionu CIS okazało się naprawdę trudną przeprawą. Premierowy Bind początkowo wyglądał wszak bardzo korzystnie dla Nikity „d3ffo” Sudakova i spółki, jednak jeszcze przed zmianą połów kilka genialnych akcji od Patryka „starxo” Kopczyńskiego przełożyło się na remis 6:6.

Po przejściu do defensywy Acend było już bezlitosne i pozwoliło Gambit zabezpieczyć zaledwie jedno oczko. Międzynarodowa formacja szanse na zapewnienie sobie biletu do Berlina zyskała tym samym już na Ascencie, ale świetna gra na odbijanie w wykonaniu naszych sąsiadów ze Wschodu pozwoliła podopiecznym Andreya „Engha” Sholokhova doprowadzić do wyrównania. Rywalizacja przeniosła się na jedną z flagowych map Gambit, czyli Iceboxa, ale pomimo dobrego startu Rosjanie musieli ugiąć się pod naporem genialnej dyspozycji Mehmeta Yağıza „cNeda” İpeka oraz Aleksandra „zeeka” Zygmunta, którzy napędzali grę swojej ekipy.

Oprócz Acend pewne wylotu do stolicy Niemiec jest już również tureckie SuperMassive Blaze, które z dziecinną łatwością przeorało G2 Esports. Nie tylko zresztą na serwerze, bo także w social mediach. Świętowanie sukcesu też oceniamy na najwyższą możliwą notę.

Tym samym w regionie EMEA pozostały już tylko dwa ostatnie sloty na turniej w Berlinie. O wyjazd na VCT Masters od jutra powalczą reprezentanci Gambit Esports, G2, Team Liquid, Guild, Giants Gaming oraz forZe. Spotkania wraz z polskim komentarzem będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. ProPlayers

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze