starxo i spółka dominują kolejny etap VALORANT Champions Tour

starxo i spółka dominują kolejny etap VALORANT Champions Tour

02.04.2021, 02:49:37

Patryk „starxo” Kopczyński będzie jedynym reprezentantem Polski w pierwszych kwalifikacjach VCT Masters 2. Obsada premierowego etapu eliminacji na turniej LAN-owy w Reykjavíku wygląda zresztą niesamowicie solidnie, wszak mamy w nim aż siedem ekip, które dopiero co rywalizowały na pierwszej edycji Masters. Tym razem w tej części zmagań nie zobaczymy żadnego w pełni biało-czerwonego kolektywu.

Nadzieje polskich kibiców były dziś ulokowane przede wszystkim w KLĄTWIE Kamila „krytyqa” Dudka. Rodzima formacja po szalonym, trzymapowym boju uległa jednak pod naporem Vitality, które po zmianach kadrowych zyskało dużo świeżości. Jesse „JESMUND” Terävä i spółka na finałowej mapie pomimo trudnej sytuacji doprowadzili do dogrywki, ktora ostatecznie padła ich łupem. Rewanż za polskich braci wziął Patryk „starxo” Kopczyński, który w spotkaniu decydującym o seedzie ograł „Pszczółki” 2:0.

Wcześniej starxo bez większych trudności uporał się także z Vodafone Giants, które było jedynie tłem dla świetnie dysponowanego Acend. Mistrzowie VCT Masters 1 pokazali się z bardzo dobrej strony i wiele wskazuje na to, że Jose Luis „koldamenta” Aranguren Herrero i jego koledzy z zespołu będą pretendentem do reprezentowania Europy na LAN-ie w Reykjavíku.

Do VCT Challengers zakwalifikowało się także Ninjas in Pyjamas, w którym cały czas nie zadebiutował Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki. Szansa na premierowy występ pod banderą europejskiej organizacji pojawi się tym samym dopiero podczas głównej fazy turnieju. Dodatkowo awans zapewniło sobie także Guild Esports, FPX, Heretics, Alliance i Opportunists, czyli Francuzi z Dfuse Team, którzy według doniesień zagranicznych dziennikarzy mają niebawem zasilić szeregi Team BDS.

Rywalizacja w ramach VCT Challengers powróci szóstego kwietnia.

Fot. Entropiq

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze