Zimowy sen? Nie ma mowy – czas na Rainbow Six Polish Cup Winter

Zimowy sen? Nie ma mowy – czas na Rainbow Six Polish Cup Winter

02.12.2020, 11:05:33

Nadszedł koniec narzekania. Polski oddział Ubisoftu wyszedł bowiem naprzeciw oczekiwaniom esportowej społeczności. Jeszcze w grudniu rozpoczną się bowiem międzysezonowe rozgrywki zimowe. Nadchodzi Rainbow Six Polish Cup Winter.

Gdy scenę R6S szturmem podbiło Polish Masters, w krajowym środowisku pojawiły się dwie szkoły oceniania polityki Ubisoftu. Z jednej strony doceniono wkład producenta w profesjonalizację rozgrywek, zapewnienie Polakom przepustki na scenę międzynarodową, ściągnięcie do niszy dużych organizacji i rozbuchanie medialnego szumu. 

Z drugiej – uwadze graczy i kibiców nie umknął fakt, że skupienie się na jednym turnieju w roku może destrukcyjnie wpłynąć na cały ekosystem. I faktycznie, tuż po zakończeniu polskich zmagań i European Challenger League na scenie zapanowała głucha cisza. Społeczność ratowała co prawda sytuację Community Cupem czy Polish Esport Cupem, ale oczekiwała bezpośredniej interwencji twórców gry.

Doczekała się. Rainbow Six Polish Cup Winter ma bowiem służyć za wypełnienie nużącej przerwy poprzedzającej kolejne Polish Masters. Posiada zresztą wszelkie aspekty, by sprostać oczekiwaniom. Potrwa niemal trzy miesiące, otworzy furtki kwalifikacyjne, sezon ligowy zwieńczy finałami, a najlepszym zaoferuje nagrody z niemałej puli.

Ale po kolei.

Proces kwalifikacyjny  ruszy 14 grudnia, choć zapisy do pierwszych eliminacji wystartowały już wczoraj. Łącznie odbędą się cztery turnieje otwarte. Każdy z nich zapewni dwa bilety do głównego wydarzenia finalistom drabinek. Łącznie we właściwej części rozgrywek zobaczymy więc osiem formacji.

Daty wszystkich okienek klasyfikacyjnych:

  • 14.12.2020 – 1 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:00
  • 16.12.2020 – 2 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:00
  • 21.12.2020 – 3 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:00
  • 23.12.2020 – 4 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:00

Faktyczna faza Rainbow Six Polish Cup Winter rozpocznie się z kolei 1 stycznia 2021 roku. Etap zasadniczy potrwa siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów.

Przypomnijmy, że na szczycie Polish Masters stanęli reprezentanci Izako Boars, którzy European Challenger League zakończyli już bez organizacji – jako HOMELESS. Trofeum Community Cupa przypadło z kolei graczom Hummingbirds.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze