Nudy nie będzie. Startuje Rainbow Six Polish Cup Winter!

Nudy nie będzie. Startuje Rainbow Six Polish Cup Winter!

07.01.2021, 08:18:06

Polska scena czekała na ten moment bardzo długo. Może nawet zbyt długo. Dziś z czystym sumieniem mówimy jednak, że czołówka kraju może zapomnieć o zimowej nudzie. Startuje bowiem Rainbow Six Polish Cup Winter.

Ostatecznie na liście uczestników zimowego pucharu znalazło się osiem sekcji. Organizatorzy zrezygnowali jednak z wysyłania bezpośrednich zaproszeń. Każda drużyna na udział w turnieju musiała sobie zasłużyć, przechodząc przez otwarte kwalifikacje. I tak oto w gronie formacji rywalizujących o mistrzostwo widzimy zarówno weteranów, jak i nowe na scenie twarze.

Do gry włączyli się reprezentanci devils.one, XPG Invicty, HOMELESS czy Hummingbirds. Tuż przed startem zawodów powrót na scenę ogłosiły również AVEZ Esport i Teetres.SLAVGENT, przejmując składy kolejno AMBA FATIMA oraz Lecymy Duuuur. Grono to zamykają ponadto zawodnicy spod bandery Cromcodiles oraz prawdopodobnie najmniej doświadczeni strzelcy z Koziołków Hp.

Turniej zainauguruje mecz Invicty z Cromcodiles. Hummingbirds rzuci wyzwanie HOMELESS. Teetres.SLAVGENT zmierzy się z Koziołkami HP. Dzień zakończy z kolei spotkanie devils.one z AVEZ Esport.

Harmonogram pierwszego dnia Rainbow Six Polish Cup Winter:

  • 19:00 – XPG Invicta vs. Cromcodiles
  • 20:15 – Hummingbirds vs. HOMELESS
  • 21:30 – Teetres.SLAVGENT vs. Koziołki Hp
  • 22:45 – devils.one vs. AVEZ Esport

Etap zasadniczy potrwa siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów. Mecze transmitowane będą za pośrednictwem oficjalnego kanału organizatora na Twitchu.

– Scena przed pojawieniem się Polish Masters po prostu sobie funkcjonowała. Nowy cykl mistrzostw pod względem choćby ekspozycji dla szerszego grona odbiorców rozwinął ją diametralnie. Pozwolił dodatkowo ekscytować się polskim zespołem w zagranicznych rozgrywkach, co było niesamowicie odświeżające. Mam nadzieję, że zimowy puchar utrwali to, co wypracowaliśmy przez miesiące Polish Masters, na stałe wpisując się w harmonogram. Oczekuję też emocji. Pojawiło się wiele historii między zawodnikami czy zespołami, a podobne narracje na pewno uatrakcyjnią rozgrywki – mówił nam wczoraj Patryk “K1KS” Cieszyński, komentator rozgrywek.

Przypomnijmy, że na szczycie Polish Masters stanęli reprezentanci Izako Boars, którzy European Challenger League zakończyli już bez organizacji – jako HOMELESS. Trofeum Community Cupa przypadło z kolei graczom Hummingbirds, a Polish Esport Cup znów zdominowało HOMELESS, tym razem pod szyldem padre crew. 

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze