Startują Worldsy! Rusza walka o miano mistrzów świata

Startują Worldsy! Rusza walka o miano mistrzów świata

05.10.2021, 11:15:37

Mistrzostwa Świata w League of Legends czas zacząć. Pierwsze drużyny w Islandii rozgrzewają się już do inauguracyjnych meczów w Play-Inach. Niebawem przekonamy się, kto najlepiej przygotował się do pierwszej fazy Worldsów.

Worldsy w League of Legends klasycznie podzielono na trzy segmenty. Nim przejdziemy do “właściwej” części zawodów, a więc fazy grupowej, po której nastąpią play-offy, czas na mały wstępniak. W Play-Inach o awans do głównych koszyków powalczą sekcje z niżej rozstawionych lig, a także drużyny spoza czołówki najważniejszych regionów.

Co ciekawe – z uwagi na problemy związane z podróżowaniem w czasach globalnej pandemii na Worldsach nie zagra formacja z Wietnamu. A to otworzyło furtkę do fazy grupowej przed Rogue. Choć Łotrzyki z Kacprem “Inspiredem” Słomą i Adrianem “Trymbim” Trybusem zajęły trzecie miejsce w LEC i wyścig po Puchar Przywoływacza rozpocząć miały właśnie od Play-Inów, organizatorzy zagwarantowali im przedwczesny awans.

W wielkim skrócie oznacza to, że w pierwszym etapie Mistrzostw Świata nie zobaczymy formacji z Europy, a co za tym idzie – choć w 2021 roku frekwencja w ogóle jest marna – żadnego Polaka. Ci do gry włączą się dopiero za kilka dni. Na linii startu ustawia się dziesięć innych formacji z Hanwha Life Esports, LNG Esports czy Cloud9 na czele. 

Harmonogram pierwszego dnia Play-Inów Worldsów:

  • 13:00 – Hanwha Life Esports vs. LNG Esports – GRUPA A
  • 14:00 – Infinity Esports vs. ⁠RED Canids – GRUPA A
  • 15:00 – LNG Esports vs. PEACE – GRUPA A
  • 16:00 – Hanwha Life Esports vs. Infinity Esports – GRUPA A
  • 17:00 – Unicorns of Love vs. DetonatioN FocusMe – GRUPA B
  • 18:00 – Galatasaray Esports vs. Beyond Gaming – GRUPA B
  • 19:00 – DetonatioN FocusMe vs. Cloud9 – GRUPA B
  • 20:00 – Unicorns Of Love vs. Galatasaray Esports – GRUPA B

Burn It All Down – znamy hymn Worlds 2021

Play-Iny potrwają pięć dni. Do fazy grupowej awansują ostatecznie cztery składy – po dwa z każdej grupy. Mecz otwarcia Worldsów rozegrają Hanwha Life Esports z Korei i LNG Esports z Chin. Zaplanowano go na godzinę 13:00. Polska transmisja dostępna będzie na antenie Polsat Games w telewizji, a także na kanale YouTube.

Fot. Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze