Męczy was Rainbowowa posucha? Spokojnie, nadchodzi Community Cup II

Męczy was Rainbowowa posucha? Spokojnie, nadchodzi Community Cup II

10.11.2020, 13:26:01

Po zakończeniu Polish Masters krajowa scena Rainbow Six: Siege miała przejść w stan hibernacji na długie miesiące. Zebrana wokół tytułu społeczność robi jednak wszystko, by w przedłużającym się off-seasonie środowisko nie zapadło w letarg. Efekt? Druga odsłona Community Cup!

Inauguracyjna edycja Polish Masters bezpośrednio związała się z dynamiczną profesjonalizacją sceny. Poważne rozgrywki ligowe, spora pula nagród, czołowe organizacje esportowe werbujące zawodników R6S i uchylenie furtki do podboju Europy. Nigdy wcześniej o nadwiślańskim Rainbow Six: Siege nie mówiono tak często i głośno. 

Szybko okazało się jednak, że euforię ostudził koniec rozgrywek. Poza triumfatorami z Izako Boars reszta zespołów pozostała przecież bez przestrzeni do rozwoju. A na kolejne oficjalne zmagania przyszło nam czekać długie miesiące. Pojawiły się więc uzasadnione wątpliwości związane z przyszłością dyscypliny. Czy poczynione postępy do kolejnych mistrzostw zostaną rozmienione na drobne?

Jeśli do startu drugiej odsłony Polish Masters na scenie faktycznie panowałaby nieustająca posucha – trudno byłoby temu zaprzeczyć. Zaangażowana społeczność nadwiślańskiego Rainbowa wzięła jednak sprawy w swoje ręce, dając graczom motywację do walki, a organizacjom powód do dalszego interesowania się sceną. Tęskniliście za polskimi zmaganiami? Community Cup II nadchodzi z ratunkiem.

Community Cup - turniej skierowany do zespołów Rainbow Six: Siege w czasie przedłużającego się off-seasonu.

Community Cup – turniej skierowany do zespołów Rainbow Six: Siege w czasie przedłużającego się off-seasonu

Organizację turnieju na swoje barki wzięła administracja największej grupy związanej z tytułem Ubisoftu w kraju: “Rainbow Six: Siege Polska”, a także portal ZERONE. Co istotne – w puli nagród umieszczono 10 tysięcy złotych w nagrodach rzeczowych, na które składają się sprzęt komputerowy oraz gadżety tematyczne. Zespoły nie walczą więc o pietruszkę. A to największa zachęta do tego, by zewrzeć szyki.

Już dziś udział w rozgrywkach zadeklarowali reprezentanci Homeless, PRIDE, Hummingbirds czy XPG Invicta. Do zespołów znanych z Polish Masters dołączyły ponadto uznane na scenie R6S marki pokroju Cromcodiles czy 1stCav Esports Club. A to tylko czubek góry lodowej. Zapisy trwają zresztą do 12 listopada – grono ekip prawdopodobnie wciąż będzie się więc poszerzać.

XPG Invicta bez wątpienia zrobi wszystko, by obronić mistrzowski tytuł z poprzedniej edycji. Homeless będzie chciało udowodnić, że awans do European Challenger League nie był wyłącznie przypadkiem. A grono mniej znanych sekcji dostanie szansę na to, by zyskać szacunek społeczności. Szykuje się szalony tydzień z Rainbow Sixem.

Akcja rozpocznie się wraz z końcem zapisów. Turniej potrwa łącznie cztery dni – do 15 listopada.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze