Wiemy, kiedy wystartuje Ultraliga. Nadchodzi wiatr zmian

Wiemy, kiedy wystartuje Ultraliga. Nadchodzi wiatr zmian

12.01.2021, 16:16:07

Organizatorzy Alior Bank Ultraligi oficjalnie ogłosili start piątego sezonu Mistrzostw Polski League of Legends. Zgodnie z przewidywaniami rozgrywki wystartują we wtorek 19 stycznia, poprzedzając tym samym początek LEC.

Piąty sezon zmagań odświeży nieco krajobraz polskiego League of Legends na wielu płaszczyznach. Pierwszą z nich jest rzecz jasna lista uczestników. O puchar wciąż rywalizować będą AGO ROGUE i K1CK Neosurf, Illumiar Gaming, 7more7 Pompa Team, a także Gentlemen’s Gaming. Do akcji po sezonie przerwy wróci nawet devils.one. Nie zabraknie jednak nowych akcentów. W lidze zadebiutują bowiem Komil & Friends, a także Team ESCA Gaming.

To jednak nie koniec nowości. Okazuje się bowiem, że zespoły w piątym sezonie mogą czuć się bezpieczne. Nawet najniżej notowane sekcje nie wylecą bowiem z ligi. Spadki i awanse czekają je dopiero w sezonie letnim. Żeby tego było mało – gracze Ultraligi zostali wreszcie wpisani do oficjalnej bazy Riot Games. –  To między innymi dużo szersze perspektywy na rozwój profesjonalnej kariery na wyższych szczeblach rozgrywek, a także dodatkowe zabezpieczenia i możliwości dla organizacji – czytamy w informacji prasowej.

Mało wam? Łapcie więc odświeżony format. Aby zwiększyć prestiż fazy pucharowej, a także podkręcić emocje w etapie zasadniczym ekipa administracyjna postanowiła zredukować liczbę miejsc w play-offach do pięciu. Wzorem australijskiego Oceanic Pro League trzy, a nie tylko dwie formacje zakończą walkę już w pierwszym segmencie zawodów. Arytmetyczne zmiany zaszły również w 2. dywizji Ultraligi, w której śledzić będziemy losy nie ośmiu a sześciu sekcji.

Choć w rozgrywkach szykuje się wiele modyfikacji, kilka aspektów pozostaje niezmiennych. Alior Bank nadal wspiera krajowe mistrzostwa z pozycji sponsora tytularnego. Polskie formacje, ponownie otrzymają trzy zaproszenia na European Masters. Dwa z nich zaprowadzą je automatycznie do głównego etapu zmagań.

Bez cienia wątpliwości rok 2020 był złotym okresem dla polskiego League of Legends. Srebro i złoto na EU Masters, Polacy na Mistrzostwach Świata, świetne występy indywidualne zawodników oraz umocnienie pozycji Ultraligi na Starym Kontynencie. W tym roku czeka nas jednak zmiana warty – mówi Michał Francuz, komentator w Polsat Games. 

W piątym sezonie Ultraligi nie zobaczymy popisów Woolite’a czy Shlatana, lecz z pewnością wszystkich ucieszy informacja o kilku ksywach, które powróciły na polskie podwórko. Bez dwóch zdań czeka nas istna mieszanka wybuchowa, obok której żaden fan League of Legends nie może przejść obojętnie – komentuje ligowy ekspert.

Wszystkich kibiców organizatorzy zapraszają na kanał Discord. W piątym sezonie kibice zostaną bowiem zaangażowani podczas procesu wyboru MVP i zagrania tygodnia czy też typowania wyników spotkań. 

W studiu niezmiennie oglądać będziemy Dawida „Azonha” Letachowicza, Tomasza „TheFakeOne” Milaniuka, Michała „Avahira” Kudlińskiego, Mikołaja „Silv4na” Sinackiego, Tomasza „Magvayera” Filipiuka oraz Michała „Myhę” Francuza.  Start transmisji zaplanowano na godzinę 17:00 w nadchodzący wtorek.

Fot. Ultraliga / Paweł Bastrzyk
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze