Sprout rezygnuje Z DreamHacka Masters. Powodem problemy zdrowotne graczy

Sprout rezygnuje Z DreamHacka Masters. Powodem problemy zdrowotne graczy

29.11.2020, 20:37:48

Na dzień przed startem DreamHacka Masters Winter Sprout wycofało się z turnieju. Wobec tego w walce przeciwko światowej czołówce nie zobaczymy Polaków – Pawła “dychy” Dychy i Michała “snatchiego” Rudzkiego.

Powodem zaskakującej decyzji niemieckiej organizacji stały się zdrowotne problemy zawodników. Dwóch graczy nie jest bowiem w stanie przystąpić do rywalizacji. Nie wiemy, kogo dokładnie dotyczy sprawa i o jakich dolegliwościach mowa.

W wyniku zachorowań w drużynie nie będziemy mogli uczestniczyć w nachodzącym DreamHacku Masters. Trzymamy kciuki za wszystkie obecne zespoły i dziękujemy organizatorom za zaproszenie, które musimy z ciężkim sercem odrzucić. Obyście wszyscy pozostali zdrowizakomunikowali za pośrednictwem Twittera włodarze Sprout.

Nie jest wykluczone, że jednym z chorych graczy może być snatchie. Polski snajper 24 listopada napisał za pośrednictwem Twittera, że nie jest w najlepszej formie zdrowotnej. – Czekam na wynik testu COVID, ponieważ ostatnio czuję się naprawdę źle – czytaliśmy po triumfie Sprout nad Wisłą All in! Games Kraków.

Podczas DreamHacka Masters Winter polsko-niemiecka sekcja miała rywalizować z czołowymi drużynami z całego świata. Na liście uczestników widzimy przecież Astralis, Complexity, G2 Esports, Team Liquid, Cloud9, FaZe Clan, mousesports czy Heroic. W puli nagród turnieju ulokowano 150 tysięcy dolarów, a także być może nawet bardziej istotne punkty w światowym rankingu.

Sprout ponownie musi się obejść jednak ze smakiem. Po tym, gdy drużyna nie zdołała uzyskać awansu do ESL Pro League, ominie ją kolejna okazja do walki z najlepszymi. 

Lukę po Sprout w ostatniej chwili wypełnili gracze białoruskiej Nemigi. Tej samej, która po przegranym meczu z Illuminar Gaming pożegnała się przedwcześnie z DreamHackiem Open November. Wcześniej z udziału w zawodach zrezygnowali już reprezentanci Evil Geniuses. W ich miejsce DreamHack zaprosił Cloud9.

Rozgrywki odbywać się będą od 30 listopada od 6 grudnia. Transmisję znajdziecie m.in. na kanałach Polsatu Games.

Fot. EPICENTER
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze