Sosnowiec będzie przyznawał stypendia esportowcom

05.02.2020, 18:54:00

Stypendium za granie w gry komputerowe? Nic nadzwyczajnego, bo przecież na świecie jest już mnóstwo profesjonalistów, którzy mają pensje liczone w dziesiątkach tysięcy dolarów. Stypendia wypłacane przez miasto? To już jest coś! Na taki pomysł wpadł Sosnowiec.

Mieszkańcy i władze Sosnowca z bliska mogą obserwować, jak bardzo rozwija się branża esportu. Co prawda w swoim mieście nie organizują wielkich turniejów, ale przecież od Spodka dzieli ich niewielka odległość. Okazuje się, że promieniowanie atmosfery z Intel Extreme Masters w Katowicach mogło mieć i pozytywny wpływ na okolice.

Świadczy o tym pomysł sąsiadów, który prezydent miasta Arkadiusz Chęciński argumentuje w następujący sposób:

Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych form aktywności, ale wiem, że w sporcie elektronicznym również potrzebny jest wysiłek fizyczny, dbałość o formę czy dietę, aby osiągnąć sukces. Myślę, że e-sport może stać się również formą promocji aktywności fizycznej – przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą.  

Na razie trwają przygotowania do wdrożenia całego projektu, bo wspieranie esportowców nie jest wcale takie oczywiste. A wszystko przecież musi być zgodne z prawem. Pomysł jest jednak jasny – Sosnowiec chce nagradzać najlepszych esportowców. Stypendia miałyby wynosić nawet 1000 złotych. Co ciekawe, pierwsze z nich uda się może wypłacić jeszcze w tym kwartale.

A nagradzać jest kogo, bo z Sosnowca pochodzi wielu esportowców – najbardziej znany jest Paweł „innocent” Mocek, obecnie członek Illuminar Gaming, który ma na koncie liczne sukcesy, w tym tytuły mistrza kraju. Uczestniczył też w najważniejszych turniejach na świecie, czyli Majorach. Nie jest jednak jedynym, o którym usłyszała Polska.

Trzeba również pamiętać o Tomaszu „phrze” Wójciku, który do niedawna nosił koszulkę Virtus.pro. Zdobył w niej kilka sukcesów nie tylko na arenie lokalnej. Dotarł przecież do podium takich imprez, jak V4 Future Sports Festival w Budapeszcie czy cs_summit 5 w Los Angeles.

To samo miasto, co wyżej wymieniona dwójka reprezentuje także Patryk „ponczek” Wites, który od kilku miesięcy nie gra dla żadnej organizacji, ale jego ostatnim zespołem było AVEZ. Później pełnił funkcję trenera żeńskiego Arcane Wave, z którym zdobył tytuł ESL Mistrzostw Polski Kobiet.

Na razie nie ma jednak informacji, w jaki sposób odbywać się będzie selekcja nagradzanych graczy.

Fot. Chawran / Sosnowiec łączy

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze