Anonymo i AGO poznali rywali w play-offach Snow. Na horyzoncie mecz z mistrzami IEM Katowice

06.03.2021, 10:42:56

Walka o mistrzostwo Snow Sweet Snow 2 i nagrodę w postaci 40 tysięcy dolarów trwa w najlepsze. Dwie polskie ekipy, które wywalczyły awans do fazy pucharowej turnieju, poznały już swoich rywali. Jeśli szczęście dopisze, czekają nas wspaniałe mecze z udziałem Anonymo i AGO.

AGO kontra stary przyjaciel światowej czołówki

oskara wszyscy dobrze znają i pamiętają. Były snajper między innymi mousesports swego czasu zdobywał przecież miejsca w hitowym rankingu HLTV dla najlepszych zawodników całego roku. Z czasem kariera Czecha straciła jednak ten rozpęd, a sam zainteresowany nie mógł odnaleźć nowego domu. Dlatego wrócił do starego. Domu oczywiście. I wraz z rodakami pokazuje, że budowa krajowej piątki ma w 2021 roku sens. Nawet Ci bez dostępu do morza zdobyli już to mityczne TOP30 HLTV. A Polacy nie.

W pojedynku z AGO nie będzie to mieć jednak większego znaczenia. Bukmacherzy już dziś oceniają szanse obu ekip na mniej więcej równe z niewielkim wskazaniem na naszych przyjaciół zza południowej granicy. Może wybijaniem drużyn z czołowej trzydziestki krajowe formacje wreszcie dopną swego i znów się w niej znajdą? Od ostatniego takiego ewenementu minął już przecież rok.

Anonymo a rosnący w siłę Finowie

O tym, że ranking HLTV nie jest już jedynym wyznacznikiem formy, niech świadczy przykład HAVU. Pozycja Finów w drużynowych zestawieniach nie budzi grozy, natomiast ich bilans już tak. Członkowie przytułku dla uciekinierów z ENCE wygrali siedem ostatnich serii, a na przestrzeni dziesięciu pomylili się zaledwie raz. 

Podopieczni Adriana “imd” Piepera mają przed sobą trudne wyzwanie, jednak schody zaczną się dopiero w kolejnym etapie. W przypadku zwycięstwa obie polskie piątki trafią do zaszczytnego grona, w którym znajdziemy między innymi mistrzów IEM Katowice 2021 Z Gambit, Cloud9 czy Ninjas in Pyjamas. To będzie sprawdzian, na który być może nie jesteśmy jeszcze gotowi.

Harmonogram fazy pucharowej Snow Sweet Snow

⅛ finału (8 marca):

  • 9:00 – Nemiga vs Copenhagen Flames
  • 12:00 – x-kom AGO vs Sinners
  • 15:00 – Anonymo Esports vs HAVU
  • 18:00 – Winstrike vs MIBR

Ćwierćfinały (9 marca)

  • 9:00 – Sprout vs Anonymo/HAVU
  • 12:00 – Ninjas in Pyjamas vs AGO/Sinners
  • 15:00 – Cloud9 vs Winstrike/MIBR
  • 18:00 – Gambit vs Nemiga/Copenhagen Flames

Fot. Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze