snatchie kocha Barcelonę, teeq zgarnia niezły kwit, a Heretics dogorywa – ESPORTÓWKA

snatchie kocha Barcelonę, teeq zgarnia niezły kwit, a Heretics dogorywa – ESPORTÓWKA

09.11.2020, 08:32:01

Jesteście ciekawi, jak zaprezentowałby się Michał „snatchie” Rudzki, jeśli na opowieść o sobie miałby tylko minutę? Interesuje was, kiedy zobaczymy polsko-polską wojnę Roberta „Erdote” Nowaka z Jakubem „Sinmivakiem” Ruckim? A może zastanawiacie się, ile hajsu tym razem zgarnął Maciej „teeq” Radzio, wzbijając się na kolejne szczyty Fortnite’a? Wszystko to w dzisiejszej ESPORTÓWCE!

Kolejny sukces, kolejne tysiące na koncie

Maciej „teeq” Radzio nie przestaje zadziwiać. W lipcu wygrał DreamHacka Open. We wrześniu wygrał DreamHacka Open. W listopadzie… nie wygrał DreamHacka Open, ale i tak zaszedł wyjątkowo wysoko. Czwarte miejsce i 9,600 dolarów dodatku w prestiżowym turnieju międzynarodowym robi przecież wrażenie. Tym razem sukcesu nie osiągnął jednak w pojedynkę. Niemal na szczyt klasyfikacji wzbił się bowiem w duecie z  Iwo “Settym” Zającem.

Radzio od początku 2019 roku tylko dzięki turniejom Fortnite’a zarobił już niemal 150 tysięcy dolarów. Nieźle jak na siedemnastolatka, co?


Polska mistrzem nie tylko Polski?

Z jednej strony hiszpański Cream Real Betis rozpycha się łokciami w Trinity Force Pucharze Polski, z drugiej biało-czerwoni świetnie radzą sobie w ramach Iberian Cupa. Vodafone Giants pokonało S2V Esports w ćwierćfinale rozgrywek, a MAD Lions Madrid do parteru sprowadziło Movistar Riders. Wiecie, co to oznacza? Panie i panowie, już w sobotę o wejście do wielkiego finału iberyjskich zmagań zadecyduje konfrontacja polsko-polska.

Vodafone Giants kontra MAD Lions Madrid. Robert “Erdote” Nowak naprzeciw Jakuba “Sinmivaka” Ruckiego. Nie możecie tego przegapić. 

Szama, piłeczka i NEO – ot cały snatchie

Kocha jedzenie. NEO jest jego największym idolem w historii esportu. W CS-a zaczął grać, gdy miał zaledwie dziewięć lat. Na pierwsze lokalne turnieje jeździł z kumplami z miasta. Jest największym fanem FC Barcelony. Wiecie już, o kim mowa? Podpowiadamy – to pięć faktów o Michale “snatchiem” Rudzkim, które Polak w dokładnie 36 sekund zaprezentował w mediach społecznościowych Sprout. 

Bierzcie i spijajcie  słowa z jego ust wszyscy:

Nadchodzi pierwsze uderzenie

Europejska scena Valoranta przygotowywała się do tego długimi miesiącami. To nie będa już pierwsze lepsze turnieje organizowane przez amatorów czy rozgrywki zlecone podmiotom zewnętrznym. Riot Games chce dopilnować wszystkiego sam i za organizację First Strike’a wziął się w pojedynkę. To ewentualne mistrzostwo w nadchodzących zmaganiach określi nam więc stan aktualnej sceny i wskaże najlepszą formację kontynentu. 

Jak w tym wszystkim odnajdzie się G2 Esports Patryka “Patitka” Fabrowskiego? Czy w ogóle przebrnie przez kwalifikacje? Cóż, David “Davidp” Prins jest dobrej myśli. – Mam wrażenie, że ostatnie dni ćwiczeń były naprawdę wydajne. Nie mogę doczekać się pierwszego uderzenia. Zaczyna się za mniej niż 24 godziny i jestem tym cholernie podekscytowany – napisał wczoraj na Twitterze. 

My też jesteśmy cholernie podekscytowani, David. My też… Miejmy nadzieję, że czas luźnego, nieopartego o strategie biegania po mapie minął, a przygotowania do Pierwszego Uderzenia faktycznie przebiegły owocnie.

Łakamakafą

Dekonstrukcja Teamu Heretics trwa w najlepsze. Najpierw z hiszpańskiej organizacji wyleciał Morgan “B1GGY” Madour przyłapany na korzystaniu z trenerskiego buga. Po chwili do Teamu Vitality sprzedano Nabila „⁠Niverę⁠” Benrlitom. Następnie z kadrą oficjalnie pożegnał się Alexandre „⁠xms⁠” Forté. Żeby tego było mało niezadowolenie z ogólnego stanu rzeczy i możliwość zakończenia kariery publicznie ogłosił Fabien „⁠kioShiMa⁠” Fiey. Mało?

Jasnym stało się to, że z końcem 2020 roku skład opuści także snajper – Bryan “Maka” Canda, który na Twitterze zakomunikował otwartość na nowe wyzwania. Choć jego kontrakt z Teamem Heretics obowiązywać będzie jeszcze niecałe dwa miesiące, zarząd pozwolił mu rozglądać się za nowym pracodawcą. I pomyśleć, że jeszcze w maju Francuzi wspinali się na rekordowe dwudzieste pierwsze miejsce w światowym rankingu.

Fot. Sprout
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze