snatchie i dycha poza Sprout!

snatchie i dycha poza Sprout!

01.12.2020, 15:12:00

Kilka tygodni temu informacja ta pojawiała się w charakterze plotek, później została zdementowana, a dziś wszystko jest jasne – Paweł „dycha” Dycha oraz Michał „snatchie” Rudzki kończą współpracę ze Sprout.

Przygoda Polaków z niemieckimi zawodnikami trwała kilka miesięcy. Najpierw do składu dołączył dycha, a po kilku miesiącach snatchie. Bez wątpienia gracze ci byli jednymi z najjaśniejszych punktów drużyny, co doprowadziło ją do wielu mniejszych i większych sukcesów. Poza tym, że zdobyła ESL Mistrzostwo Niemiec, wielokrotnie stawała na podium weekendowych turniejów czy ESEA MDL. Była bliska awansu do 13. sezonu ESL Pro League, ale przegrała w decydującym pojedynku.

Teraz Sprout zaczyna kolejny rozdział, choć na razie nie wiadomo kto zastąpi polski duet. Kilka tygodni temu mówiło się o tym, że organizacja planuje postawić na w pełni niemiecki skład. Jak wówczas dowiedzieliśmy się z naszych źródeł, chodziło wówczas bardziej o to, jaką decyzję co do swojej przyszłości podejmą Polacy. Teraz jednak sprawa jest bardziej tajemnicza.

Aby rozwiać wątpliwości – nasze rozstanie odbyło się za obustronną zgodną. Organizacja zdecydowała się umieścić mnie i snatchiego na liście transferowej. Postaramy się znaleźć się dla mnie nowe miejsce najszybciej jak to możliwe – napisał dycha.

W swoim oświadczeniu Dycha dodał także, że jest głodny rywalizacji na najwyższym poziomie, więc chętnie przyjmie różne oferty. Wydaje się więc, że ani on, ani snatchie nie mają obecnie skonkretyzowanych planów. Ten drugi na Twitterze napisał jedynie: – Od dziś nie będę aktywną częścią Sprout. Chciałbym podziękować za siedem niesamowitych miesięcy. Teraz czas na nowe wyzwania. 

Przypomnijmy, że dzień przed startem DreamHack Masters Winter 2020 Sprout wycofało się z rywalizacji, argumentując to problemami zdrowotnymi dwóch zawodników. – W wyniku zachorowań w drużynie nie będziemy mogli uczestniczyć w nachodzącym DreamHacku Masters. Trzymamy kciuki za wszystkie obecne zespoły i dziękujemy organizatorom za zaproszenie, które musimy z ciężkim sercem odrzucić. Obyście wszyscy pozostali zdrowi – komunikowała organizacja.

Gdzie trafią Polacy?

Fot. Sprout

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze